The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life

Wydawnictwo: HarperOne
poradniki
angielski
Dominika

źródło okładki: https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/4...»

Michał | 2017-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2017

Łatwa, szybka i ciekawa. Pokazuje realne podejście, obnaża głupotę aktualnego społeczeństwa. Napisana w interesujący sposób. Zdecydowanie warta przeczytania!

mts | 2017-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

Mądra i dobrze napisana książka. Ja do swojego myślenia przyswoiłem z niej głównie dwa koncepty: patrzenie na cele poprzez koszty i cierpienia, a nie stan końcowy, a także spojrzenie na "pewność siebie" jako stan umysłu często ograniczający, a nie pchający do przodu.

Jak ktoś jest uczulony na książki krążące wokół rozwoju osobistego i lifestyle'u - Mark Manson na pewno mu się spodoba. Nie ma tu lania wody, jest mnóstwo konkretów i zabawny styl. Na minus jedynie zbyt chaotyczny układ książki.

Aśka | 2017-11-03
Przeczytana: 26 października 2017

To chyba pierwsza książka-poradnik, jaką kiedykolwiek przeczytałam (być może także ostatnia). Self-help jest raczej nurtem, który budził od zawsze moje politowanie niż zainteresowanie. Manson nie jest jednak (aż tak) pretensjonalny (jak się spodziewałam), przykłady, na których się opiera, są realistyczne. Jest tu mimo wszystko kilka ciekawych przemyśleń i niepopularnych w ostatnich latach poglądów, nad którymi warto się zastanowić. Czy wszystkie są słuszne? Trudno powiedzieć, ale niewątpliwie jest w nich pewna doza ukojenia w czasach wszechobecnej presji.

Patula | 2017-11-16
Na półkach: Przeczytane, 2017