Powiększ Wyjdziesz za mnie, kotku? cz.2

Cykl: Wyjdziesz za mnie, Kotku (tom 1) | Seria: Wszystkie oblicza kobiety
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
9788380692077
Agnieszka

Anna – młoda, odnosząca sukcesy dziennikarka radiowa – kocha i jest kochana. Jednak nie do końca potrafi się odnaleźć w związku z troskliwym, ale despotycznym i zaborczym Patrykiem. W ich relacjach nie brakuje napięć wynikających z jego tradycyjnego pojmowania rodziny – w tym roli kobiety – i jej pragnienia wolności. Anna musi posłuchać siebie, przekonać się, czy chce od życia tego samego co jej ukochany mężczyzna, czy u jego boku naprawdę znajdzie swoje miejsce. Musi być pewna, jak odpowiedzieć na pytanie „Wyjdziesz za mnie, kotku?”.
A kiedy na jej drodze pojawia się milczący „ktoś”, o kim mówiła arabska przepowiednia, Anna musi się zmierzyć z przewrotnym losem, aby walczyć o swoje szczęście.
Opowieść o trudnej miłości, sile przyjaźni, mrokach przeszłości, rodzinnych tajemnicach i tęsknocie za prawdziwym uczuciem...

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2016

źródło okładki: zdjęcie autorskie

| 2015-11-19
Olsza | 2014-07-27
Na półkach: Przeczytane, 2014

Przeglądam ostatnio przeczytane książki i stwierdzam, że ktoś musi mnie powstrzymać przed czytaniem romansów, poważnie, ktoś musi to zrobić. Nie wiem czy to letnia aura tak zadziałała, że czytam same miłosne historie czy fakt, że to taka przerwa od czytania poważniejszych i naukowych książek. Tytuł tej nie przypadł mi do gustu, brzmi zbyt banalnie. Jednak okładka, opis i opinie zachęciły do czytania i nie żałuję czasu jaki nad nią spędziłam.

W jakimś stopniu przypomina mi „Zamek z piasku”, z tym, że ta jest nieco lepsza, historia jest bardziej rozbudowana, głębsza i nie jest tak bardzo, bardzo prosto pisana (chociaż styl lekki jest). Każdy rozdział rozpoczyna się rzymskimi literami. Poprzez narrację trzecioosobową poznajemy historię prawie 30letniej kobiety, która odmówiła swojemu chłopakowi gdy ten poprosił ją o rękę. Nie będę pisać co i jak i dlaczego i co potem – to już pozostawię Wam. Z początku przeszkadzało mi wyidealizowanie głównej bohaterki, ale z czasem przywykłam i...

rinos | 2016-10-18
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2016
Przeczytana: 18 października 2016

Kolejna polska autorka, która mnie pozytywnie zaskoczyła. Tytuł może sugerować typowy romans i nawet początek nie był zachwycający, ale na tyle poprawny, że czytałam dalej. Z każdą kolejną stroną pochłaniała mnie ta opowieść coraz bardziej, a po przepowiedni Arabki przepadłam. Musiałam przeczytać do końca, gdyż chciałam rozwiać swoje wątpliwości i poznać odpowiedzi na moje pytania.

Ania - reporterka i tłumaczka kocha Patryka - apodyktycznego i zaborczego chirurga. Ma on swoje wady i czasami ciężko z nim wytrzymać, ale miłość ma tę siłę, że wszystko przezwycięży. Niby temat banalny, ale treść nam to wynagradza. „Wyjdziesz za mnie, kotku?” czyta się szybko i bardzo przyjemnie. Fabuła nie jest przekombinowana, styl jest lekki, choć książka porusza także ciężkie tematy. Nie jest to przelukrowane romansidło, bo autorka wspięła się na wyżyny zmuszając czytelnika do refleksji.

Podsumowując: jest to udany debiut W. Sawiciej. Ja zaczynam kolejny tom tej serii, a Wam szczerze polecam.

Kachusek | 2017-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

Po ostatnich rozczarowaniach polskimi autorkami trafiłam nareszcie na dobry tekst :) Książka wciąga od pierwszej strony, czyta się lekko, czuje się emocje i nie jest to banalny romans. Ciekawa jestem dalszych losów Anny i Patryka.

| 2016-03-02

Świetna książka.
Para z problemami typowymi: on trochę zbyt dominujący, ona czuje się osaczona. Próbują przejść przez to, trochę się raniąc, trochę rozumiejąc. A życie pokaże im swoją trudną twarz.
Książa dobrze napisana, z lekkością i niesztampowo. Byłam bardzo zaskoczona i czytałam z prawdziwym zapałem.
Bliska mi także osobiście z pewnych względów.
Polecam zdecydowanie!

Pokrecona | 2014-07-16
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Wydawać by się mogło po tytule, że to kolejny romans jakich wiele, ale nie do końca jest to książka tylko o miłości.
Powieść wzrusza, bawi, ale i daje sporo do myślenia. Poruszany jest ciekawy problem jakim jest odejście jednego z rodziców z domu i jaki ma to wpływ na dalsze życie dzieci. Pokazuje również, czym jest sztuka wybaczenia.
Akcja toczy się w bardzo bliskim mnie otoczeniu, zatem czułam się jak bym była tam osobiście. Znam Olsztyn tak samo jak moje miasto rodzinne i było mi bardzo miło, że akurat to miasto jest tak ślicznie opisane;)
Kilka razy byłam bliska łez, oczy szkliły mi się ze wzruszenia i szoku jaki mnie ogarniał.
Polecam!!

Magdalena T | 2014-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2014

Wyjdziesz za mnie kotku? Czy można sobie wyobrazić banalniejszy tytuł? Chyba nie. Patrząc na okładkę i na tytuł domyślamy się, że będzie to coś w rodzaju romansidła. Dla odmiany naszego krajowego, gdyż autorką jest Wioletta Sawicka.Na samym początku w oczy rzucił mi się styl w jakim została napisana książka. Lekki i przyjemny z dawką dobrych tekstów i wyważonego dowcipu. Typowy język, który nie jest wymuszony ani sztuczny. To jest niewątpliwie największym atutem tej książki. . Historia jakich wiele, przez ponad połowę książki mnie nie urzekła. Nie padłam na kolana, nie wcisnęło mnie w fotel. Mogłam się spokojnie oderwać od książki. Jednak tu mnie autorka zaskoczyła. Pojawiła się nowa postać, ten tajemniczy „ktoś” z przepowiedni. Wreszcie zaczęło się coś dziać. Panna Anna przestałą mnie irytować swoją idealną osobowością, a nasz mężczyzna wyrabia sobie charakter. Trafia kosa na kamień. Nowe okoliczności, nowe problemy. Nagle nam się klimat zmienia, z lekkiego romansidła, które nie...

andzia12 | 2014-08-10
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świetna książka. I bardzo udany debiut W. Sawickiej. I jak na sój rozmiar akcja toczy się szybko, ale i jest pełna wielu wątków.
"Wyjdziesz dla mnie kotku?" nie jest tylko historią miłosną, ale ma głębszy sens. Jest to opowieść o poszukiwaniu własnej drogi(tak jak Anna po pobycie w Szwecji zrozumiała, że chce byc żoną Patryka, mimo jego odrobine zaborczej miłości. A doszła do tego wniosku jak poznała życie Magdy, która poślubiła Araba...). Ale i wybaczaniu(jak czasami błędne decyzje moga mieć fatalne skutki). I jak można zranić osobę, która mocno kocha ta drugą.
Niezwykle smutna była historia Majki która nie zaznała miłości od matki i dopiero po długim czasie w końcu zaufała Ani i Patrykowi.
Czekam na kolejne książki tej autorki, bo ta jest naprawdę rewelacyjna!

Kasiek | 2014-09-09
Przeczytana: 09 września 2014

Książka mile mnie zaskoczyła. Tytuł jest dość zniechęcający, prymitywny, sugeruje zwykłe romansidło. Na szczęście jest nieadekwatny do treści. Fabuła to nie tylko miłość i zawirowania emocjonalne pomiędzy główną parą bohaterów, ale także wiele innych wątków. Interesująca książka, tym przyjemniej się ją czyta, że akcja toczy się we współczesnych, polskich realiach. Można miło przy niej spędzić czas, polecam.

Iwona | 2014-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cóż...w niedzielę dostałam pachnącą jeszcze drukiem książkę od samej autorki. Czy muszę mówić,że zasiadłam do niej i tak bym pewnie siedziała,aż do przeczytania, gdyby nie obowiązki i praca. Książka jest napisana bardzo ładnym językiem. Wprost nie mogłam się od niej oderwac. Przyznam ,że kilka fragmentów poruszyło me serce i oczy, które się troszkę "spociły" .Najwięcej mej uwagi zostało skupionej na watku Mai córki,Patryka, o której nie miał pojęcia. To bardzo mądra i zraniona częściowo dziewczyna. Bardzo ją polubiłam i doceniam mądrośc i upór z jakim Anna starała się posklejać rodzinę. Dziękuję Ci Wiolu i czekam na kolejne części.