Ebookpoint -45% obyczaj

Tajemniczy dżentelmen

Tłumaczenie: Ewelina Kowalczyk
Cykl: Rodzina Rutledge''ów (tom 2)
Wydawnictwo: BIS
No True Gentleman
romans

Lady Catherine Wodeway przyjeżdża do Londynu, by wreszcie zapomnieć o żalu i rozpaczy po stracie ukochanego męża. Choć wychowała się na prowincji, zdaje sobie sprawę, że prawdziwy dżentelmen nie całuje nieznajomej damy, nawet jeśli w ten sposób chce jej uratować życie. Jednak przy mrocznym, tajemniczym oficerze policji Catherine często zapomina o tym, że jest damą. Maximilian de Rohan od...

Maximilian de Rohan od pierwszego spotkania jest porażony urodą, szczerością i wdziękiem Catherine, wie jednak, że angażowanie się w związek z dobrze urodzoną damą może się dla niego źle skończyć. Zwłaszcza że głównym podejrzanym w sprawie o morderstwo jest jej brat. Kiedy jednak Cat przypadkiem trafia na dowód w sprawie, Max zrobi wszystko, by uchronić ją przed niebezpieczeństwem.

kaktusowaona71 | 2016-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2016

"Tajemniczy dżentelmen" to całkiem przyzwoity romans historyczny z delikatnym wątkiem kryminalnym.
Niczego mu na dobrą sprawę zarzucić nie można, jednak w moim odczuciu wypada z jakiejś przyczyny całkiem przeciętnie.
Owszem, znajdziemy tu kilka gorących scen, owszem, znajdziemy również wyrazistych bohaterów, jednak czegoś tej książce brakuje..jakiejś iskry rozpalającej głębokie zainteresowanie przygodami i losami opisywanych postaci.
Sama nie wiem już, gdzie szukać przyczyny mojej obojętności na treść tej historii...
Może to kreacja głownej postaci męskiej, która nie do końca mnie przekonała i nie całkiem zauroczyła?
A może - nawet bardziej -to nieprawdopodobne jak na tamte czasy, zachowanie bohaterki ?
( Cóż - nawet obecnie niektóre z jej postępków mogłyby obudzić w niektórych uczucie niesmaku czy niestosowności - a co dopiero mówić o obyczajowości XIX wieku )
No nic - przyczyny już chyba nie dojdę.
Książka pozostaje jako dobra, lecz ginąca w morzu podobnych jej dzieł. Nic...

Anna Biel | 2018-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2018

Super mi się czytało. Czasami lubię kiedy akcja książki jest spokojniej rozpisana - ale nie brakuje w niej gorących scen. Ja osobiście poczułam, że to romans. Podobała mi się postać głównego bohatera. Oryginalny i dzięki bogu! nie molestowany seksualnie w czasie dorastania (a taka dygresja). mądrze przedstawienie dylematów głównego bohatera sprawia, że nie czułam się znużona jego przemyśleniami. Polecam:)

NIENACZYTaNA | 2014-03-08

jedna z najlepszych książek autorki.

hitache | 2018-04-20
palomaa | 2018-04-13