Złota szansa

Wydawnictwo: Amber
Golden chance

Inne wydania

Philadelphia Fox jest załamaną śmiercią Crissie, swojej przyjaciółki sprzed lat. Jednak gdy spotyka Nicka,n... zakochuje się w nim wbrew sobie, choć Nick Lightfoot pozostaje dla niej zagadką. Czy potomkowi bajecznie bogatego klanu kalifornijskich przedsiębiorców chodzi wyłącznie o odzyskanie ważnych udziałów w firmie, które Philadelphia dostała od Crissie? Czy może zaufać pociągającemu mężczyźnie i stojącej za nim potężnej rodzinie, która ma niejedno do ukrycia?

Katarzyna Busłowska | 2016-06-23
Przeczytana: 18 czerwca 2016

Wkurza mnie to, że w literaturze dla kobiet ona zawsze jest biedna, bez rodziny i perspektyw, a on to istny książę z bajki: dobrze urodzony i obrzydliwie bogaty. Z manierami zazwyczaj u panów krucho, ale poza tym cud, miód i orzeszki.

I to właściwie jedyna rzecz, do której się przyczepię w przypadku tej książki. „Złota szansa” to to, co lubię najbardziej. Uwielbiam rodzinne tajemnice, brudy zamiatane latami pod dywan i pobłażliwe uśmieszki skierowane do ludzi, którym chciałoby się przy niedzielnym obiedzie wbić widelec w oko. Samo życie.

Nie ma idealnych rodzin, a Castletonom i Lightfootom już na pewno do takich daleko. Odgradzają się od zwykłych śmiertelników murem zbudowanym ze swoich pieniędzy i pozorów. Fałszywymi uśmiechami maskują prawdziwe emocje. Bawią się w podchody zamiast grać w otwarte karty. Boją się nieprzyjemnej prawdy jak diabeł święconej wody. Gdy dzieje się coś kłopotliwego, wolą odwrócić głowę niż reagować i brudzić sobie ręce. Zdawać by się mogło, że nic nie...

betina360 | 2015-05-24
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 24 maja 2015

Walka o fortune i firme rodzinna oraz wielka namietnosc i niespodziewana milosc. To mozna znalezc w tej dosc ciekawej i wciagajacej ksiazce. Ponadto podzial miedzy bieda i bogactwem jest bardzo dobrze zobrazowany.

Karinaaa | 2015-12-30
Przeczytana: 30 listopada 2015

Philadelphia i Crissie zaprzyjaźniły się mając po trzynaście lat. Od tej chwili są jak siostry, bo nie miały rodziców. Crissie odnajduje swojego biologicznego ojca, który w spadku oddaje jej swoje udziały w firmie. Dziewczyna jednak ginie w wypadku samochodowym, a jej udziały odziedziczyła Phili. Rodziny Castleton i Lightfood chcą odzyskać udziały, dlatego właśnie Elenor wysyła do niej Nicka. Szybko łączą ich nie tylko udziały w firmie, ale coś więcej...
Jak zawsze na koniec Jayne Ann Krentz zaserwowała wątek kryminalny.
Książka jak najbardziej warta przeczytania. Jej się nie czyta, ją się po prostu chłonie...

wiola | 2016-02-09

Powiem szczerze, że na początku książka mnie nie zachwyciła, potem troszkę podniosła loty bynajmniej nie na długo. Na koniec klapa. Nie podobała mi się wszystko wiedząca Fox intuicja w śród ludzi istnieje, ale nie aż taka. Zbyt przerysowany obraz przeszkadza.

wiejskifilozof | 2013-11-09

Historia jakich wiele, oni bogaci.Ona lewicowa, o potrzebie pomagania innym.A mimo,to książka nie banalna i nie głupia.Żadne tam, tanie romansidło.Tylko porządnie napisana historia konfliktów bogaci konta biedni.No i świetny rys kryminalny.

emily176 | 2016-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2016

To jest najlepsza książka jaką czytałam do tej pory tej autorki. Intryga dodaje jej dodatkowej pikanterii. Bohaterowie doskonale wykreowani. Każdy z nich po różnych przejściach. ŚWIETNA!!!!

daria | 2011-10-14

Bez szaleństw.

Ewa | 2013-04-04
Przeczytana: 1997 rok

Książkę czytałam pod tytułem "Jedyna okazja" wydaną przez Wyd.Da Capo w 1997 roku.

Kasia W-ka | 2012-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2012

Tytuł z innego tłumaczenia "Jedyna okazja"

zosiaaa09 | 2017-03-26