Wiosna w Bullerbyn

Tłumaczenie: Anna Węgleńska
Wydawnictwo: Zakamarki
Vr i Bullerbyn
978-83-60963-18-0

Kiedy nastaje wiosna, wszystkie dzieci z Bullerbyn zupełnie dziczeją.

Lisa, Lasse, Bosse, Olle, Britta i Anna chodzą po płocie, ujeżdżają byka, włażą w kałuże i wpadają do strumienia. A mała Kerstin wyrywa mamie wszystkie narcyzy w ogródku — bo tak przyjemnie jest zbierać kwiatki! Wieczorem dzieci palą stare liście i tańczą wokół ogniska, aż im się kręci w głowach...

bibi | 2015-03-08
Przeczytana: marzec 2015

eśli znacie książki obrazkowe o dzieciach z Bullerbyn, to wiecie jakie są klimatyczne i przepełnione energią dziecięcą. Jeśli nie znacie, czas najwyższy to uczynić:)

Trzy zagrody w Bullerbyn są fantastycznie zagospodarowane przez sześcioro dzieci plus siódme "największe cudo". To cudo to najmłodsza dziewczynka o imieniu Kerstin, którą opiekują się właściwie wszyscy, bo bywa zajmująca... A skoro jest tyle dzieci, to musi się tam ciągle coś dziać.

"Tatuś powiedział: - Dzieci, jesteście całkiem dzikie?
- Tak, oni są dokładnie dzikie - potwierdziła Kerstin.
Ale myślę, że takie są chyba wszystkie dzieci, kiedy nastaje wiosna.
A przynajmniej my, dzieci z Bullerbyn".
Więcej na http://madebybibi.blogspot.com/2015/03/wiosna-w-bullerbyn.html

casia | 2016-01-06
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Jak jest wiosną w Bullerbyn? Dzieci dziczeją.
Biegają po płotach, brodzą w strumieniach, zrywają kwiatki.
Pełna uroku opowiastka, piękna, prosta i prawdziwa.
No i śliczne obrazki.
Polecamy? Pewnie że tak - na krótkie czytanko.

Basia_Pelc | 2016-04-04

O szwedzkiej pisarce Astrid Lindgren wspominałam wam więcej przy publikowaniu postów z jej dwoma utworami "Ja też chcę mieć rodzeństwo" oraz "Ja też chcę chodzić do szkoły".

Chyba nie ma na świecie czytelnika, który nie znałby tej słynnej autorki i jej m.in.: "Dzieci z Bullerbyn", "Pippi Langstrump", czy "Braci Lwie Serce". Lindgren umiała pisać (zmarła 28 stycznia 2002 roku) w różnorodny sposób. Potrafiła rozbawić każdego tworząc rozbrajające postaci, ale była także w stanie poruszyć nas w sposób niesamowity. Pamiętam do dziś swoje łzy wzruszenia przy czytaniu "Braci Lwie Serce" i moje rozdarte młode serduszko - a przecież było to tak dawno temu.

Głównymi bohaterami "Wiosny w Bullerbyn" są, dobrze nam wszyscy znani z "Dzieci z Bullerbyn", Lisa, Lasse, Bosse, Olle, Britta i Anna, nie zabrakło także małej Kerstin . Dzieciaki jak zwykle spędzają wspaniale czas: latają po płotach, skaczą po kałużach,...

Karolina | 2016-08-12

pięknie wydana książka dla maluchów, ładne obrazki, klasyka literatury dla dzieci, idealna na dobranoc

FiKa | 2015-03-17

Wiosenna pozycja, klasyka.