Przez kraj czerwonego caratu

Wydawnictwo: Libra
Mateusz

Prezentowane w niniejszym tomie wspomnienia ukazują czytelnikom mało znany epizod działań polskich podejmowanych u schyłku I wojny światowej w celu stworzenia własnych sił zbrojnych. Na ich tle autor przedstawia barwny obraz ogarniętych rewolucją ziem dzisiejszej Ukrainy i zachodniej Rosji. Niniejsza książka stanowi drugi, niedokończony tom wspomnień autora. Ich pisanie zostało tragicznie...

Niniejsza książka stanowi drugi, niedokończony tom wspomnień autora. Ich pisanie zostało tragicznie przerwane. W sierpniu 1931 r. Tadeusz Hołówko został zamordowany przez ukraińskich zamachowców z OUN.

źródło opisu: odk.pl

źródło okładki: odk.pl