Chemia ogólna i analityczna dla studentów biologii

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe UAM
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Chemia ogólna i analityczna dla studentów biologii
832321073X

Książka pomocna dla studentów biologii zawierająca zagadnienia przydatne podczas zgłębiania tajników chemii ogólnej i analitycznej.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2017-01-01

Książka pomocna dla studentów biologi, ale może zainteresować nie tylko ich. Osoby zainteresowane chemią ogólną i analityczną oraz studenci chemii też mogą z powodzeniem po nią sięgnąć. W czasie moich studiów pomogła mi wielokrotnie i skorzystałem z niej bardzo wiele razy.
Książka rozpoczyna się króciutką przedmową i zagadnieniami obowiązującymi do kolokwiów (ta część przeznaczona jest głównie dla studentów biologii UAM). Następnie autor omawia najważniejsze zagadnienia dotyczące: 1) wody, 2) wody utlenionej, 3) autodysocjacji wody, iloczynu jonowego wody i pH, 4) prawa rozcieńczeń Ostwalda oraz związku pomiędzy stałą i stopniem dysocjacji, 5) układu kwas-zasada, 6) mocy kwasów i zasad, 7) zjawiska dysocjacji elektrolitycznej w roztworach wodnych, 8) elektronowej teorii kwasów i zasad Lewisa, 9) hydrolizy, 10) mieszanin buforowych, 11) związków kompleksowych, koordynacyjnych, 12) chelatów - związków kleszczowych, 13) kompleksometrycznego oznaczania jonu magnezu za pomocą wersenianu...

Na półkach