Polska i Białoruś po rozszerzeniu UE

Wydawnictwo: Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

Publikacja jest rezultatem współpracy Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych z białoruskim Centrum Studiów Międzynarodowych Państwowego Uniwersytetu w Mińsku. Jej tematem są stosunki polsko-białoruskiepo przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Eksperci z obydwu krajów starają się przedstawić założenia i instrumenty polityki UE wobec Białorusi oraz wpływ członkostwa Polski w UE na stan relacji polsko-białoruskich. Ponieważ wpływ na współpracę dwustronną ma także integracja Białorusi z Federacją Rosyjską, rodzą się pytania: czy integrację tę można porównać do procesów zachodzących w Unii Europejskiej? Czy partnerstwo UE z Rosją stanowi zagrożenie, czy szansę dla białoruskiego partnera?

wwgnika | 2011-02-08