Katechezy Ojca Świętego Jana Pawła II. Bóg Ojciec

837221042X
Ojciec Święty, Jan Paweł II
religia
Mea-Libri

Katechezy papieskie, oparte na Słowie Bożym i żywej Tradycji, są prorockim odczytywaniem znaków czasu, skierowanym do wszystkich wiernych. Są głosem najwyższego Pasterza, który prowadzi swoją owczarnię wśród wyzwań i zagrożeń współczesnego świata. "Dziełu katechizacji Kościół zawsze poświęcał wiele wysiłków, jako jednemu ze swych najważniejszych zadań" (Catechesi Tradendae, 1). "Katecheza...

"Katecheza podtrzymywała rozszerzanie się i rozwój Kościoła w różnych epokach, we wszystkich krajach, wśród najrozmaitszych warunków społecznych i form kulturowych" (Catechesi Tradendae, 12).
Ojciec Święty głosząc katechezy odpowiada na potrzebę umacniania i rozwijania wiary wiernych.
Katechezy papieskie łączą w sobie bogactwo i głębię wielkich treści teologicznych z interesującą i przystępną formą zrozumiałą dla ogółu wiernych. W swych katechezach Ojciec święty często nawiązuje do problemów i trudności codziennego ludzkiego życia.

źródło opisu: Wydawnictwo M,1998

źródło okładki: Zdjęcie autorskie