Ręce na biurku

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy

Aleksander Pociej, ur. 7 lutego 1965 r. w Warszawie. Żonaty, dwójka dzieci. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ukończył DESS Droit International du Commerce, Paris X Nantairre. Jest adwokatem, w licznych publikacjach prasowych oraz programach radiowych i telewizyjnych popularyzuje wiedzę na tematy prawa i sposobu jego funkcjonowania. Swoimi pasjami i zainteresowaniami mógłby obdzielić dziesiątki osób. Czynnie uprawia sport (jeździectwo, polo, narciarstwo, nurkowanie), zgłębia wiedzę na temat historii starożytnej, z powodzeniem grał w kilku filmach (Droga, Kochaj albo rzuć, Ogniem i mieczem, Stara Baśń), prowadzi telewizyjny program ?Werdykt . Wielką satysfakcję przynosi mu pisanie i wygłaszanie felietonów prawniczych. Te krótkie przeniknięte pasją teksty ukazują niekiedy w humorystyczny sposób absurdy naszej codzienności, zmiany w powszechnym pojmowaniu prawa, zagrożenia dla jego należytego funkcjonowania i pełnego egzekwowania. Zwięzłość formy tych tekstów, ich szczególna stylistyka przechodząca od ciepła i serdeczności do ironii i szyderstwa, błyskotliwe puenty, wszechobecny witalizm i humor stawiają ich Autora w jednym rzędzie z największymi polskimi mistrzami tego gatunku. Niniejsza książka przynosi wybór najciekawszych opublikowanych artykułów.

Marzenia | 2014-05-27
Przeczytana: 27 maja 2014