Z piekła rodem

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Kraków
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Z piekła rodem
Magnis

Baśnie Polskie ludowe.
Podania o konszaktach ludzi z diabłami opracowane przez autorkę dla młodzieży.

Spis treści :
Kuśtyga
Czarodziejski kostur
O zwierzu, jakiego nie było
Jak Pawliczekwyswobodził się z mocy piekielnych
Przed kim umknął diabeł Kosma.

źródło opisu: Opis autorski

Magnis | 2017-01-06
Przeczytana: 02 stycznia 2017

Przypadkowo książka wpadła mi w ręce i zaciekawił mnie tytuł na tyle, że z przyjemnością sięgnąłem po właśnie Z piekła rodem. Zresztą dawniej z chęcią czytałem takie książki znalezione w bibliotece i sentyment do nich mi pozostał do dnia dzisiejszego.
Zbiór baśni dotyczy konszachtów i potyczek bohaterów opowieści z diabelskimi mocami. Czy przezwyciężą złe moce każdy się przekona czytając te krótką aczkolwiek ciekawą pozycje zawierającą pięć baśni. Można spotkać tam diabła Kuśtygę wysłanego z misją, flisaka z czarodziejskim kosturem, przeczytać o pakcie głównego bohatera z Borutą, wyzwoleniu się z mocy piekielnej bohatera oraz losach diabła Kosmy.
Dawno nie czytałem takiej książki i po jej przeczytaniu mogę stwierdzić, że nadal uwielbiam lekturę właśnie takich baśni dziejących się w dawnych czasach, gdzie bohaterowie muszą się zmierzyć z różnymi przeciwnościami losu i mocami piekielnymi żeby mogli znaleźć szczęście. Mające swój urok i przesłanie, ale zapewniają godziwą rozrywkę. W...

MrGwyn | 2018-02-03
Usti | 2017-09-23