Zgłosuj na książki roku 2017

List do moich uczniów z okazji Roku Wiary

Wydawnictwo: Armoryka
religia
agaluc

„List do moich uczniów z okazji Roku Wiary” to krótkie rozważania o wierze jako darze danym od Boga. Autorka omawia sakrament chrztu świętego, przedstawia wiarę jako dziedzictwo naszych przodków oraz zachęca do jej pogłębiania. Wiara jest skarbem i drogocenną perłą. Wiara w Boga dająca udział w Jego wszechobejmującej miłości jest najcenniejszym darem i duchowym skarbem człowieka. W przypowieści o skarbie Jezus opowiada nam o człowieku, który znalazłszy skarb zakopał go w ziemi, później zaś sprzedał wszystko, co posiadał, by kupić ową rolę. Skarb symbolizuje Królestwo Boże, które powinno być dla ludzi najbardziej drogocenną wartością i przedmiotem pożądania. Jezus porównał królestwo niebieskie także do kupca poszukującego pięknych pereł. Potrafił on wyprzedać cały swój majątek, aby kupić perłę. Wiara powinna być dla nas w życiu ważniejsza niż dobra materialne. Perła jest tutaj symbolem wiary i religii, majątek zaś to rzeczy niepotrzebne człowiekowi. Wiara pozwala człowiekowi odnieść zwycięstwo nad samym sobą, nad tym wszystkim, co w nim jest słabe i grzeszne. Wiara prowadzi do zwycięstwa nad złem i skutkami grzechu w otaczającym nas świecie. Pan Jezus wyzwolił Apostołów z lęku, który owładnął ich dusze na wzburzonym morzu. I nam też pozwala przetrwać najtrudniejsze chwile w życiu, jeżeli z wiarą i nadzieją zwracamy się do Niego o pomoc. „Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się! (Mt 14,27)”. Mocna wiara, z której rodzi się bezgraniczna nadzieja, uwalnia człowieka od lęku i daje siłę duchową do przetrwania wszystkich burz życiowych. Nie lękajcie się Chrystusa! Zaufajcie Mu do końca! On jedyny ma słowa życia wiecznego (por. J 6,68). Chrystus nigdy Was nie zawiedzie.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie