A man dos paíños

Wydawnictwo: Edición Xerais de Galicia
galicyjski
JMo

Unha maneira perturbadora de definir Galicia sería falar dun país productor de emigrantes e náufragos. Eles son os protagonistas de A man dos paíños, os heroes correntes dunha identidade solapada, ocultada a cotío por mor dos virus que borran a memoria. Emigración e naufraxio son experiencias que nos levan a un espacio fronteirizo, de loita pola supervivencia e tamén de renacer. Esa xeografía emocional, entre o apego e a perda, é onde mellor se recoñece hoxe a condición humana. E este é tamén o territorio límite onde se sitúa A man dos pahíños.Esta obra supón unha aposta singular na narrativa contemporánea. Enfía un longo relato de ficción (“A man dos paíños”), un relato fotográfico (“O álbum furtivo”), e un relato xornalístico (“Os náufragos”). Tres xeitos de mirada, tres maneiras de contar, que nos achegan a un mundo onde o máxico é a publicidade comercial, a vida soa como un golpe no billar, e o berce e o ataúde son arrolados pola tempestade.

źródło opisu: http://www.xerais.es/libro.php?id=295212

źródło okładki: http://www.xerais.es/libro.php?id=295212