Bóg i dziś uzdrawia. 100 świadectw

Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Werbistów VERBINUM
3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8371920792
religia, Bóg, uzdrowienia, świadectwo,
religia
Mea-Libri

Jezus Żyje! On działa i pragnie działać w nas i przez nas. Możemy Go spotkać, możemy z Nim szczerze rozmawiać. Przez swoją mękę i śmierć na krzyżu uzdrowił nas z choroby grzechu. Dziś uzdrawia nasze wewnętrzne okaleczenia i urazy. Obdarza swą łaską nieuleczalnie chorych, znękanych wieloletnim cierpieniem. Przywraca nadzieję, uwalnia od rozpaczy. Mógłby działać sam, lecz w swej nieskończonej miłości posługuje się ludźmi w niesieniu pomocy tym, którzy jej potrzebują.
Książka zawiera sto świadectw Bożego działania. Są to świadectwa nawróceń, uzdrowień fizycznych i duchowych. Zebrał je o. Józef Jurczyga SVD, wieloletni misjonarz w Papui Nowej Gwinei, za którego pośrednictwem Bóg uzdrowił wiele osób. Sam jest autorem tylko kilku świadectw, lecz osobiście zna prawie wszystkich pozostałych autorów. Był świadkiem, gdy w czasie rekolekcji czy spotkań modlitewnych osoby te dzieliły się tym, czego Pan w nich i przez nich dokonał.

źródło opisu: VERBINUM, 1999

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Mea-Libri | 2017-01-20

Książka jest zbiorem stu świadectw osób cudownie uzdrowionych. Zebrał je o. Józef Jurczyga, werbista, wieloletni misjonarz w Papui Nowej Gwinei, osoba obdarzona darem wypraszania łask i uzdrawiania. Książka zrodziła się z przekonania, że nawet w zachłyśniętym doczesnością i materializmem współczesnym świecie człowiek może odnaleźć Boga i zaufać mu, zawierzając swe życie jego woli. Bóg nie umarł. Cuda, mniejsze i większe, wciąż się zdarzają i można stać się ich uczestnikiem.

Uzdrowienia, o których mowa, należy rozumieć szeroko, jako przezwyciężenie choroby, odnalezienie sensu i chęci do życia, mistyczne spotkanie z Bogiem, utwierdzenie w wierze i nawrócenie. Spektrum jest, jak widać, ogromne; od tragicznych, wręcz niewiarygodnych przypadków, po całkiem błahe (mam na myśli modlitwę o uciszenie płaczącego dziecka). Większość to osobiste doświadczenia zwykłych ludzi, zaledwie kilka relacji pochodzi od o. Jurczygi. Prawie we wszystkich ważną rolę odgrywają rekolekcje i spotkania...

Na półkach