Recepta na życie wieczne. Teksty z "Miłujcie się!" poświęcone Eucharystii

Wydawnictwo: Agape
religia
Mea-Libri

"Recepta na życie wieczne" jest zbiorem niezwykle interesujących tekstów na temat Eucharystii, które w latach 1997 - 2005 były publikowane w dwumiesięczniku "Miłujcie się!". Od 14 lat notuje się znaczny wzrost nakładu tego czasopisma - z 2000 egzemplarzy w 1992 r. do 220 000 w roku 2006. O wielkiej popularności "Miłujcie się!" oraz o zapotrzebowaniu na poruszane w nim tematy świadczy również fakt, że poza polskim pismo wydawane jest w językach: rosyjskim, angielskim, słowackim, rumuńskim i węgierskim.

Liczne nawrócenia pod wpływem lektury tego czasopisma skłoniły redakcję do tematycznego zebrania artykułów wprowadzających w tajemnicę Eucharystii i opublikowania ich w niniejszej książce. Ze zróżnicowanych tekstów - teologicznych, mistycznych, publicystycznych niejednokrotnie bardzo osobistych) - wyłania się fascynujący obraz tej wielkiej Tajemnicy, którą jest Komunia św.: spotkanie człowieka z Bogiem. na szczególną uwagę zasługują spisane wizje współczesnej mistyczki boliwijskiej Cataliny Rivas, które zostały uznane przez władze kościelne za natchnione.

źródło opisu: Agape, 2006

źródło okładki: Zdjęcie autorskie