Prawo miłości

Tłumaczenie: Maria Boryska
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
La ley del amor
literatura piękna, uczucia, prawo

Astroanalityczka Azucena wyrusza na poszukiwanie swojej duszy bliźniaczej, partnera doskonałego, z którym była związana w poprzednich wcieleniach. To właśnie ona została wybrana, aby przywrócić pogwałconą przed wiekami harmonię kosmiczną. Funkcjonowaniem Wszechświata rządzi Prawo Miłości.

FrouFrou | 2014-03-03
Przeczytana: 25 lutego 2014

Laura Esquivel to autorka jednej książki. Niestety. "Przepiórki w płatkach róży" to niewątpliwie dzieło jej życia, pokaz kunsztu literackiego i szczyt jej możliwości pisarskich. A szkoda, bo z pewnością Esquivel włada piórem sprawnie. "Prawo miłość" to nieudany eksperyment literacki, powieść "multimedialna" z elementami science-fiction. Przy tym niesamowity gniot z elementami filozofii krisznowskiej i buddyzmu, choć tego nie jestem pewna, bo prawdę mówiąc fragmenty dotyczące prawa miłości były tak nużące, że traktowałam je jednym pobieżnym rzutem oka.
Niemniej z przyjemnością sięgnę po "Malinche", bo jedno jest pewne - meksykańska pisarka umie zaskakiwać.

bewelka86 | 2013-07-11

Całkiem niezła książka, choć już nie tak porywająca jak "Przepiórki w płatkach róży". Mimo to czyta się dobrze, a dodatkowym atutem jest muzyka, którą Autorka poleca nam do lektury. Muszę przyznać, że jest to dość ciekawe przeżycie.

Entrophia999 | 2014-01-05
Przeczytana: 2007 rok