poradniki
MrGwyn

Treść książki rozwija tematykę warzyw w m.in. następujących zagadnieniach: - charakterystyka warzyw strączkowych (znaczenie gospodarcze, wartość odżywcza i biologiczna, współżycie z bakteriami brodawkowymi i nawożenie bakteryjne) - GROCH (pochodzenie i opis botaniczny, wymagania przemysłu warzywnego, odmiany, wymagania klimatyczne i glebowe, stanowisko w zmianowaniu, nawożenie, uprawa rolna,...

Treść książki rozwija tematykę warzyw w m.in. następujących zagadnieniach:

- GROCH (pochodzenie i opis botaniczny, wymagania przemysłu warzywnego, odmiany, wymagania klimatyczne i glebowe, stanowisko w zmianowaniu, nawożenie, uprawa rolna, siew do gruntu, zabiegi pielęgnacyjne, zbiór, uprawa grochu na nasiona, choroby i szkodniki grochu)

- FASOLA (pochodzenie i opis botaniczny, wymagania przemysłu warzywnego, odmiany, wymagania klimatyczne i glebowe, stanowisko w zmianowaniu, nawożenie, uprawa rolna, siew, zabiegi pielęgnacyjne, zbiór i przechowywanie, choroby i szkodniki fasoli, przyspieszona uprawa fasoli pod osłonami)

- BÓB (pochodzenie i opis botaniczny, wymagania przemysłu warzywnego, odmiany, wymagania klimatyczne i glebowe, stanowisko w zmianowaniu i nawożenie, uprawa rolna, metody uprawy, zabiegi pielęgnacyjne, zbiór choroby i szkodniki bobu)

- SOJA (pochodzenie i opis botaniczny, wymagania przemysłu warzywnego, odmiany, wymagania klimatyczne i glebowe, stanowisko w zmianowaniu, nawożenie, uprawa rolna, siew, zabiegi pielęgnacyjne, zbiór, uprawa soi na nasiona, choroby i szkodniki soi)

Wydanie II poprawione.

źródło opisu: Opis autorski