5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki
MrGwyn

Książka zawiera m.in. następujące zagadnienia: - znaczenie gospodarcze pomidorów - wartość odżywcza pomidorów - odmiany (sztywnołodygowe, wiotkołodygowe, wysokie polowe, szklarniowe do uprawy w tunelach) - wymagania klimatyczne i glebowe - produkcja rozsady - uprawa pomidorów w gruncie (wybór miejsca, stanowisko w zmianowaniu, uprawa roli, przed- i śródplon, nawożenie organiczne i mineralne,...

Książka zawiera m.in. następujące zagadnienia:
- znaczenie gospodarcze pomidorów
- wartość odżywcza pomidorów
- wymagania klimatyczne i glebowe
- produkcja rozsady
- uprawa pomidorów w gruncie (wybór miejsca, stanowisko w zmianowaniu, uprawa roli, przed- i śródplon, nawożenie organiczne i mineralne, zabiegi przed sadzeniem rozsady, termin sadzenia, rozstawienie roślin, techniki sadzenia, metody uprawy, wysiew wprost do gruntu, zabiegi pielęgnacyjne)
- uprawa pomidorów w tunelach foliowych (konstruowanie tunelu, wybór miejsca, przygotowanie gleby, uprawa w gruncie, uprawa pierścieniowa, zabiegi przed sadzeniem rozsady, zabiegi pielęgnacyjne, zbiór)
- zabiegi ochrony pomidorów
- choroby i szkodniki pomidorów

Wydanie V poprawione.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Milli1982 | 2017-02-10
Na półkach: Przeczytane, Zdobyte
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

Jedyne wydanie jakie widziałam jest bure, wyblakłe, na szorstkim papierze. Wiedza za to bardzo szczegółowa. Książeczka godna polecenia.

mariola | 2017-07-27