Pogodna dojrzałość

8 (1 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
refleksje, pogoda ducha, inspiracje
poezja
Gabriela Kotas

W drugiej połowie życia( mam nadzieję)- odkryłam , czym jest piękno. Piękno to książki, piękno to muzyka, piękno to artystyczne zdjęcia- na widok których aż dech zapiera, piękno to poezja. Cudni są ludzie, których spotykam na swojej drodze. Ci którzy są teraz, którzy byli i którzy będą zawsze. Życie potrafi być piękne tylko trzeba otworzyć oczy i uszy.Trzeba umieć przebaczać, kochać i mieć nadzieję. Próbuję zatrzymać chwile – te, które w moim przekonaniu na to zasługują.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

To pierwszy tomik Gabrysi,jaki wydała.Ci co mnie znają wiedzą o moim nastawieniu do poezji.Najpierw te wszystkie wiersze czytałam na blogu-wiadomo jedne bardziej jedne mniej do mnie trafiły.To co przemawia ,że zwróciłam uwagę na tę Pogodną Dojrzałość....to wiersze oprócz tego ,że mówiące o sprawach,zdarzeniach ,które mnie także dotyczą ,nie musiałam się głowić i dumać ....cóż ta Autorka miała na myśli?. A zrozumienie o co chodzi to już dla mnie połowa sukcesu.Nie oceniam według gwiazdek bo szczerze przyznaję - nie wiem czy byłoby to z mojej strony właściwe.W każdym razie cieszę się ,że parę lat temu poznałam Gabrysię...najpierw wirtualnie ale miałam także przyjemność osobiście...i co muszę przyznać...Gabrysia to Dziewczyna pełna ciepła,sympatyczna ot po prostu normalna Kobieta z krwi i kości...

Iliana | 2017-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2017

Wbrew tytułowi nie będzie o dojrzałości ciała, ale o tej dojrzałości mentalnej, duchowej, o poezji dojrzałej. Gabriela Kotas gościła już na łamach mojego bloga ze swoim drugim tomikiem wierszy „Uśmiech codzienności”. Przyszedł czas na to, by zapoznać się z tomikiem debiutanckim, którym Gabrysia zaczęła swoją piękną przygodę z poezją.

Młodzi, piękni, żyjący w ciągłym biegu, nie zwracamy uwagi na to, co obok nas, czasami na zwyczajności dnia codziennego. Kiedy „niepostrzeżenie i cicho” przychodzi do nas dojrzałość, zwracamy uwagę na wiele istotnych w naszym życiu rzeczy i aspektów. Na to, że świeci słońce, że płynie rzeka, że drzewa się kołyszą. Na to, że można żyć inaczej. Wolniej, wyostrzyć bardziej zmysły, czy przewartościować swoje życiowe priorytety.

Zapraszam na całą recenzję na:

Gabriela Kotas | 2016-12-30
Na półkach