Tam, gdzie rozkwitają serca

Tam, gdzie rozkwitają serca

Historie, o których tu mowa, mogą się Wam wydać znajome. O sytuacjach, które
przytacza Tomek, możecie bowiem usłyszeć w codziennych wiadomościach lub przeczytać w lokalnym dzienniku. On tylko ubrał je w odrobinę niesamowitości. I zrobił to w sposób nie tylko ciekawy, ale i wiarygodny.
Opowiadania Tomka oburzają, wzruszają, bawią. Są niekiedy subtelne, innym razem dosadnie ostentacyjne...

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Mateusz_Krzywousty | 2017-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2017

Panie Tomku, Chapeau Bas! Nie wiem jak duży wpływ miał na to przesyt literackich dzieł, w których panuje kanibalizm, upiorna paranormalność w dużym wydaniu, potwory i spółka, czy inne, jak powiedziałby to nieoczytany z tematem człowiek, obrzydlistwa. Niedługa książka, wydana przez samego autora jako odskocznia od horroru gore, którego w Polsce jest niewątpliwym przewodnikiem i liderem. Niepozorna okładka, niewiele historyjek w środku. Co to może skrywać? Jak sam autor opisuje, część z nich (tych historyjek) pochodzi z jego życia. Pewnie nie całościowo, ale częściowo tak. Mają tam miejsce momenty, w których sprawy zaczynają nabierać kierunku paranormalnego, spirytualistycznego, duchowego. Ale jest ich na tyle niedużo, że zupełnie nie odbieram tej książki jako coś opisanego na samej górze tej recenzji. W moim przypadku te historie chwyciły za serce i skłoniły do pewnych przemyśleń, co wcale nie jest u mnie takie łatwe do wykonania. Normalne, życiowe historie. To prawda co piszę we...

Pożeracz | 2017-02-02
Przeczytana: 19 stycznia 2017

Tomasza Siwca znałem w zasadzie z jednego opowiadania w tomie "Oblicza grozy" i podobało mi się. Po lekturze nowego zbiorku jestem pewien, że nie raz jeszcze sięgnę po Jego twórczość.

Zrobię to wcale nie ze względu na operowanie ekstremą. W krótkich, wyrazistych opowiadaniach Tomasz Siwiec eksponuje głęboką wrażliwość na... na życie tak naprawdę. Zarówno ludzi, jak i zwierząt. Właśnie to bardzo ludzkie, empatyczne podejście najmocniej przebija z kart książki. Moje serce zwierzoluba wygrał już pierwszym opowiadaniem, "Zostań ze mną", wstrząsającym losem porzuconego psa i genialnym finałem - tak powinno to być rozgrywane w każdej sytuacji! Może niektórzy by sobie coś uświadomili. Wielki ładunek emocjonalny, chyba moje ulubione w tym zbiorze.
Chłopiec - nietypowe podejście do ważkiego tematu, pierwiastek fantastyczny jest tu niepokojąco możliwy do urzeczywistnienia
Żal za grzechy - czy resocjalizacja naprawdę działa? Nowatorski program da nam odpowiedź...
Księżniczka - opowiadanie...

lesnyduch | 2017-06-12