Armia rosyjska 1914-1918

8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Russian Army 1914–18
historia
Sturnus

Choć wielkość armii rosyjskiej przyćmił jej katastrofalny upadek podczas rewolucji październikowej 1917 r., miała ona jednak w rejestrze dokonań w latach 1914-1916 kilka godnych odnotowania zwycięstw. Zalety jej żołnierzy – patriotyzm i wytrzymałość – były nadzwyczaj wysokie, a w 1916 r. Ofensywa Brusiłowa na froncie południowo-zachodnim daleko prześcignęła wszystko, co osiągnięto we Francji. W tej książce wiodący rosyjski artysta, specjalista od tematyki militarnej, wspaniale uchwycił zróżnicowanie oraz romantyczny charakter jej umundurowania – piechoty i jazdy, jednostek gwardyjskich i liniowych, kozaków, jednostek pancernych i lotnictwa, a nawet kapelanów; zaś tabele oznakowania jednostek i liczne rzadkie fotografie uzupełniają tekst napisany przez Nika Cornisha z wielką znajomością tematu.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/Armia-rosyjska-1914-1918,659563601,p.html

źródło okładki: http://napoleonv.pl/opis/9049575/armia-rosyjska-1914-1918.html

Marchi | 2017-05-31
Przeczytana: 03 czerwca 2017

Nie oczekuję od Ospreyów niczego więcej.

Regent | 2017-04-27
Sturnus | 2017-02-01