Małżeństwo

Tłumaczenie: Jarosław Mikos
Wydawnictwo: G+J

Małżeństwo to kolejna po Rozwodzie bestsellerowa książka Diane Johnson z błyskotliwymi spostrzeżeniami i zabawnymi dygresjami. Opowiada o Francuzach i Amerykanach mieszkających w Paryżu. Autorka ukazuje różne barwy małżeństwa od przedślubnych niepokojów, przez znudzenie stające się udziałem par z kilkunastoletnim stażem aż po okupione wyrzutami sumienia przyjemności pozamałżeńskich przygód. Anne-Sophie organizuje swój zbliżający się ślub z Timem, amerykańskim dziennikarzem, człowiekiem wolnym od złudzeń i ze skłonnością do ironii. zbierając materiały do reportażu Tim zakochuje się w Clarze, która razem ze swoim mężem reżyserem, mieszka w pięknym château na obrzeżach Paryża. Spokojne życie Clary na łonie natury komplikuje nagle jej rosnąca namiętność do uwodzicielskiego członka miejscowej arystokracji.

Melodylaniella | 2015-08-13
Przeczytana: 14 lipca 2015