Filozofia Nietzschego

Okładka książki Filozofia Nietzschego
Hans Vaihinger Wydawnictwo: Wolne Lektury filozofia, etyka
Kategoria:
filozofia, etyka
Wydawnictwo:
Wolne Lektury
Data wydania:
1904-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1904-01-01
Język:
polski
Tłumacz:
Kazimierz Twardowski
Tagi:
filozofia Nietzsche
Średnia ocen

                7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
13 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
3129
803

Na półkach: , , , ,

Kolejna publikacja, przy której mogę tylko załamać ręce, że nie dane mi było poznać jej w liceum. Hans Vaihinger niezwykle przystępnym językiem przybliża czytelnikowi to, co w filozofii Nietschego najistotniejsze. Zamiast wyrwanych z kontekstu i źle interpretowanych haseł pozwala spojrzeć na całokształt myśli filozofa. Tłumaczy również, dlaczego niektóre środowiska tak chętnie przyjęły proponowane przez Nietschego idee. Dla mnie niezwykle cenne jest przedstawienie ewolucji nauki filozofa i wpływu, jaki na jego założenia miały teorie Schopenhauera i Darwina. Ale najbardziej doceniam prostotę tego przekazu – mam wrażenie, że już bardziej zrozumiale nie da się tego wszystkiego sformułować. Niezależnie od tego, co się sądzi o filozofii Nietschego, warto przeczytać rozprawę Vaihingera. Myślę, że nieprzekonanym najlepszego argumentu dostarczył sam autor w ostatnim akapicie tego opracowania: „Koniecznym jednak warunkiem owocnej dyskusji z przeciwnikiem jest gruntowne zrozumienie jego twierdzeń, lub, w tym wypadku, jego zaprzeczeń. Bez gruntownego zrozumienia nie można myśleć o skutecznym zwalczeniu tego, co w tej olśniewającej nauce jest mylne. Bez gruntownego zrozumienia niepodobna też zwycięsko pokonać niebezpieczeństwa, którym ta nauka grozi. Tylko wtedy, gdy umysły dojrzałe gruntownie poznają ten pogląd na świat i życie, potrafią zapobiec nadużyciom, do których on może skusić umysły niedojrzale.”
A poza całą wartością merytoryczną tej pracy, jest ona po prostu świetnie, logicznie napisana i czytanie jej to przyjemność.

Kolejna publikacja, przy której mogę tylko załamać ręce, że nie dane mi było poznać jej w liceum. Hans Vaihinger niezwykle przystępnym językiem przybliża czytelnikowi to, co w filozofii Nietschego najistotniejsze. Zamiast wyrwanych z kontekstu i źle interpretowanych haseł pozwala spojrzeć na całokształt myśli filozofa. Tłumaczy również, dlaczego niektóre środowiska tak...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    30
  • Przeczytane
    22
  • Filozofia
    3
  • Klasyka
    1
  • Przeczytane w 2016
    1
  • Psyche, Sofia i Zocha
    1
  • Chcę przeczytać po recenzji p. Wojciecha :)
    1
  • 1904
    1
  • Filozofia, psychologia, estetyka, etyka i religia
    1
  • Top
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Filozofia Nietzschego


Podobne książki

Przeczytaj także