Nocna zmiana

Okładka książki Nocna zmiana Nora Roberts
Okładka książki Nocna zmiana
Nora Roberts Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Nocne opowieści (tom 1) Seria: Książki o miłości - Nora Roberts literatura piękna
Nocne opowieści (tom 1)
Książki o miłości - Nora Roberts
Night shift
HarperCollins Polska
2016-09-26
2012-03-21
Melania Drwęska

Lubię styl Nory Roberts i historie, które wymyśla ta autorka. Generalnie wolę jej nowsze powieści, które są dłuższe, bardziej złożone, mają więcej klimatu kryminału, ale "Nocna zmiana" podobała mi się, szczególnie w kontekście oderwania od rzeczywistości.

Lubię klimat lat 90., a tutaj mamy go sporo, bo jednak książka powstała w 1990 roku. Sama powieść to bardziej romans, i tych elementów jest naprawdę dużo, z lekką domieszką kryminału, aczkolwiek ten wątek kryminalny jest ciekawy i potrafi przytrzymać w napięciu. Bohaterowie wypadli całkiem autentycznie, choć Cilla czasem troszkę irytowała mnie swoim "tak-albo-nie", a Boyd swoim narzucaniem zdania. Mimo to zostali wykreowani tak, że można było ich polubić. Elementy pracy obu postaci zostały opisane całkiem dokładnie, co nadało realizmu całej historii.

Nora Roberts ma swój styl w opisywaniu scen erotycznych i robi to w umiejętny sposób - nie przesadnie romantycznie, nie naturalistycznie i na tyle dobrze, że czytelnika nie odrzuca podczas czytania tych fragmentów, bo nieraz u innych autorów spotkałam się z opisami, które były po prostu odrzucające.

Choć była to krótka historia, którą przeczytałam szybko i raczej nie zapadnie na długo w mojej pamięci, to była to historia przyjemna, taka idealna na oderwanie od spraw codziennych i utulenie do snu. Zdecydowanie bardziej romans niż kryminał.

Naprawdę fajna opowieść.
Trochę romansu, trochę dramatu i kryminału.
Przy takim połączeniu nie może być kiepska książka.
Autorka bardzo dobrze napisała te powieść.
Główni bohaterowie sympatyczni.
Jestem ciekawa jak kolejne części ;)

Polecam serdecznie.

Naprawdę fajna opowieść.
Trochę romansu, trochę dramatu i kryminału.
Przy takim połączeniu nie może być kiepska książka.
Autorka bardzo dobrze napisała te powieść.
Główni bohaterowie sympatyczni.
Jestem ciekawa jak kolejne części ;)

Polecam serdecznie.

Pricilla Alice O'Roarke jest znaną prezenterką nocnego programu w lokalnej stacji radiowej w Denver.
Cilla ma piękny, zmysłowy głos i rzesze fanów, głównie płci męskiej.
Pewnej nocy, podczas audycji, kobieta odbiera telefon z groźbami. Od tej pory ataki prześladowcy powtarzają się. Aby ochraniać znaną gwiazdę policja oddaje jej sprawę detektywowi Boydowi Fletcherowi. Od tej chwili policjant staje się jej cieniem. Wspólnie spędzany czas oraz poczucie zagrożenia zbliżają ich do siebie. Teraz stalker grozi obojgu. Jakie sprawy z przeszłości mają wpływ na obecne kłopoty Cilli O'Roarke?
Książkę czytało się bardzo dobrze. Wątek kryminalny "ożywił" nieco akcję i sprawił, że nie była zbyt przesłodzona.
Jedna z lepszych powieści Nory Roberts jakie czytałam.

Cilla ma piękny, zmysłowy głos i rzesze fanów, głównie płci męskiej.

1997

"Nocna zmiana "może nie trzyma tak bardzo w napięciu, ale ma ciekawy wątek sensacyjny.
Cilla prowadzi popularny nocny program radiowy który sprawia jej dużo radości aż do momentu, gdy ktoś zaczyna jej telefonicznie grozić. Dostaje więc ochronę detektywa Boyda, z którym po pewnym czasie nawiązuję romans. Niestety telefoniczny prześladowca posuwa się coraz bardziej i Celli zaczyna grozić realne niebezpieczeństwo.
Mimo poważnej tematyki, czyta się lekko i przyjemnie, a nawet można znaleźć trochę zabawnych sytuacji i humoru.

Książkę łatwo się czyta, bohaterowie mają ciekawe charaktery, nikt nie jest banalny. Podpisana jako romans, lecz jeśli ktoś lubi kryminały to ta książka jest też dla niego.
Policjant wyglądający jak kowboj? Do tego spokojny i wyrozumiały... cóż zrozumiał kobietę kiedy ona sama siebie nie rozumiała, to chyba mówi samo za siebie.
Ona na antenie jej głos ocieka seksem, jest pewna siebie i zawsze wie co powiedzieć. W prawdziwym życiu ma problemy, gryzie ją przeszłość, martwi przyszłość, boi się uczuć. Odważna, twarda mimo to niepewna siebie i łagodna. Dzięki Bogu nie jest damą w opałach bo tego nie znoszę.
Książka o miłości nie o seksie co sprawia, że jest jeszcze lepsza, w żaden sposób nie jest wulgarna ani obleśna.
Gorąco polecam do poczytania na wieczór, wątek kryminalny sprawia, że nie da się przy niej nudzić

Ona na antenie jej głos ocieka seksem, jest...

Kolejny dobrze napisany przez Norę Roberts kryminał z domieszką romansu. Może i przewidywalny ale wciągający przez co szybko się czyta. Polecam.

Jak czytałam "Nocną zmianę" kilka lat temu, wydawała mi się lepsza. Czas jednak wszystko weryfikuje. Wątek kryminalny bardzo fajny, ale romansu jest jednak dużo więcej.

Cilla O’Roarke, prezenterka radiowa, całym sercem oddana swojej pracy, wie, że słuchacze ją lubią i cenią. Telefon od mężczyzny, który jej grozi, przyjmuje z niemiłym zaskoczeniem, ale i pewnym niedowierzaniem. Przecież nie ma wrogów ani wśród znajomych, ani w kręgu zawodowym. Postanawia zlekceważyć pogróżki, jednak kolejne telefony od tego samego, tajemniczego mężczyzny napawają reporterkę przerażeniem. Sprawa jest poważna. Do ochrony Cilli zostaje przydzielony detektyw Boyd Fletcher, który jest nią zafascynowany...

Prezenterka Cillia O'Roake pracuje na nocną zmianę. Pewnego dnia zaczyna dostawać telefoniczne pogróżki. Pewna siebie Priscilla najzwyczajniej w świecie ignoruje połączenia, aż sprawy zachodzą zbyt daleko..I na jej drodze pojawia się Boyd.
Cóż jest to czwarta książka pani Roberts, którą mam zaszczyt czytać i ze wszystkich przeczytanych, owa zajmuje ostatnie miejsce. Choć nie ukrywając, lubiłam nastawienie Cilli do Boyda.
Polecam na nudny wieczór!

• Nora Roberts
  • Romans