Więzy krwi

Wydawnictwo: Lucky

Panna Katherine Merivale marzy, by ukochany z dzieciństwa poprosił ją o rękę. Dopóki tego nie zrobi, nie będzie mogła przejąć fortuny, którą odziedziczyła. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje jest mający złą sławę oszust, Alec Black, który składa Katherine propozycję małżeństwa i stara się zdobyć jej serce ognistym spojrzeniem i pocałunkami w świetle księżyca. Alec, hrabia Iversley i jeden z trzech nieślubnych synów księcia Walii, potajemnie szuka dziedziczki stanu wolnego, która mogłaby spłacić jego długi. Ognista Katherine wydaje się być odpowiedzią na jego modły, a jej reakcja na jego uwodzicielskie praktyki upewnia go w przekonaniu, że kobieta należy do niego. Alec wie, że Katherine szuka miłości swojego życia, dlatego zastanawia się, co stanie się, kiedy kobieta odkryje jego podstęp?

źródło opisu: Z okładki książki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Kasiag | 2014-02-13

"Więzy krwi" to jeden z najlepszych romansów historycznych, jaki czytałam.
Jeffries tworzy cudownych, niebanalnych bohaterów, którzy zaciekawiają, budzą emocje. To podstawa, ale to nie wszystko. Bardzo mi odpowiada jej styl. Do jego zobrazowania przychodzi mi tylko jedno słowo: soczysty. Spójna akcja, inteligentne dialogi, sugestywne opisy, charakterni bohaterowie, to tak w skrócie, ale mogłabym tak wymieniać jeszcze długo.
Katherine i Alec są przede wszystkim wiarygodni, a to w romansach historycznych rzadkość.
Ani na moment się nie nudziłam, a oprócz tego, że wiele się działo, było romantycznie, była cudowna chemia między bohaterami, było mnóstwo humoru (jak choćby mamuśka Katherine i te jej nieudane zapożyczenia językowe ;), i cała masa barwnych postaci drugoplanowych. Jeśli Jeffries wszystkie książki ma takie, to ja zamierzam przeczytać je wszystkie :)

Szczypta_Kasi | 2016-10-22
Przeczytana: 22 października 2016