Pokażcie mi brzuch terrorystki

Wydawnictwo: Czarny Kot

Pokażcie mi brzuch terrorystki to wielokrotnie nagradzana reporterska książka, poddająca wiwisekcji zjawisko współczesnego terroryzmu. Z niepospolitą siłą i dosłownością opisuje "jądro ciemności" ludzkiego okrucieństwa i zaślepienia. Obnaża mechanizmy rządzące polityczną przemocą. Autor dotarł do terrorystów i ich rodzin, przyjaciół. Rozmawiał z nimi. Tematem przewodnim jest peruwiańska organizacja Świetlisty Szlak. Książkę poleca Ryszard Kapuściński. Autor to znany językoznawca, który w młodości rozwiązał zagadkę języka z Wysp Wielkanocnych. Zauroczony Ameryką Południową, często tam podróżuje. Dociera do miejsc, gdzie biali przybysze nie mają wstępu, a dzięki znajomości miejscowych narzeczy ma możliwość zdobycia niesamowitych czasem informacji. Autor wielu książek reporterskich, a także literatury pięknej.

źródło opisu: Matras

loop | 2016-04-24