Zgłosuj na książki roku 2017

Pan świata i miłości

Cykl: Wspaniałe stulecie Sulejmana (tom 5)
Wydawnictwo: Ringer Axel Springer Polska
4 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788380912007
Nathalie-bibki

W ostatniej części serii poznacie tajemnice dworu i potęgi Sulejmana Wspaniałego, wielkiego wojownika i bezwzględnego zdobywcy. W sułtańskim haremie przebywało od 300 do 1200 nałożnic, a jednak liczyła się tylko jedna kobieta - Roksolana, słowiańska niewolnica i sułtanka, której bez reszty się oddał. "On tak bardzo bardzo ją kocha i jest jej teraz wierny, ze nikt nie może tego zrozumieć, jak...

"On tak bardzo bardzo ją kocha i jest jej teraz wierny, ze nikt nie może tego zrozumieć, jak to się mogło stać. I twierdzą, że ona go zaczarowała, nazywając ją nie inaczej jak wiedźmą".

źródło opisu: Ringier Axel Springer Polska, 2016

źródło okładki: Internet

Nathalie-bibki | 2017-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2017

Niska ocena wynika z faktu niezgodności opisu z treścią książki. Nie jest to bowiem biografia Sulejmana, ale raczej batalistyczne dzieje rodu Osmanów. Ogromna ilość dat i nazwisk powoduje, że lektura nie należy do przyjemnych - chyba że ktoś jest historykiem.

Karolina L | 2017-02-15
Przeczytana: 2017 rok