Dieta odżywcza

Wydawnictwo: Salaterka
zdrowie, medycyna

Dieta odżywcza jest odpowiedzią na towarzyszące nam dziś ogromne dietetyczne zamieszanie. Książka dokładnie ukazuje, które pokarmy są najbogatsze w cenne dla nas składniki odżywcze. Pod lupę wziętych zostało 40 najważniejszych składników odżywczych w 460 produktach, co dało łącznie ponad 18 tysięcy danych liczbowych. Dane te zestawione z wytycznymi najważniejszych instytucji zdrowotnych, dały obraz diety odżywczej – maksymalnie bogatej pod względem wartości odżywczych oraz świetnie zbilansowanej, która prawdziwie odżywia nasze ciało, zupełnie odmiennie niż dieta najczęściej dziś stosowana.

źródło opisu: http://dietaodzywcza.pl/

źródło okładki: http://dietaodzywcza.pl/

malia | 2017-01-30

*W komplecie do książki dołączona jest broszura (dwie kopie) z przepisami. Doceniam nakład pracy nad daną książką. Zebrane informacje są rzetelne i skrupulatnie uporządkowane. Pozycja wiele wniesie do naszej świadomości odżywiania jeśli dopiero zaczynamy przygodę w sferze spożywczej. Jeśli chcemy odżywiać się pokarmem bogatym w składniki odżywcze taka książka z pewnością pomoże. W szczególności polecam bloga autora. Można dzięki niemu uzupełnić wiedzę zdobytą z książki. Warto tu jeszcze zaznaczyć przyjemną formę graficzną zarówno książki jak i dołączonej do niej broszury z przepisami.

Jedynym zastrzeżeniem dla mnie jest podawanie tylko gęstości odżywczej w przeliczeniu na 2000 kalorii. Ciężko zestawić i wybrać odpowiedni pokarm nie mając przeliczenia na gramy czy pojemność. Ile mam jeść tej natki pietruszki żeby chociaż dostarczyć 10% witamin i minerałów w niej zawartych ?

Mimo wszystko jak najbardziej polecam =)

TomaszMichalik | 2017-03-08

Książka-skarb w kwestii żywienia, bo bazuje na liczbach, a nie na wysnutych i nieudowodnionych teoriach :). Bardzo polecam każdemu kto chce wzbogacić swoją wiedzę o odżywianiu i przybrać tę jedyną, właściwą postawę w zakresie dietetyki.

KlaudiaK | 2017-03-19
Przeczytana: 10 marca 2017

Polecam, fajne ujęcie kwestii związanych z dietą roślinną. Przydatne również przy innych dietach :-)

Zosia | 2017-03-10
Przeczytana: 09 marca 2017

Ksiazka bardzo dopracowana pod wzgledem graficznym i to stanowi jej glowny i jedyny atut ale niestety merytorycznie autor zupelnie nie wie o czym pisze. Straszenie cholesterolem i tluszczami nasyconymi w zywnosci swiadczy o tym, ze autor zupelnie nie przestudiowal tematu piszac takie brednie. Amerykańskie Biuro d.s Zapobiegania Chorobom i Promocji Zdrowia w najnowszych doniesieniach z 2015 podaje, ze istniejące dowody naukowe NIE wskazują na istotny związek pomiędzy spożyciem cholesterolu w diecie i poziomem cholesterolu we krwi. Cholesterol nie jest substancją odżywczą, która stanowiłaby zagrożenie z powodu jej nadmiernego spożycia. Z najnowszych wytycznych dietetycznych 2015 roku usunieto ostrzeżenie, że ludzie powinni ograniczyć ilość cholesterolu jaki spożywają. Wiec demonizowanie tu tematu cholesterolu i pisanie o unikaniu pewnych grup produktow bo zawieraja cholesterol pokazuje, ze autor nie dotarl do najnowszych naukowych zrodel i bazuje na starych dogmatach WHO, ktore nie...

Ann83 | 2017-03-27

Niezwykła, przewrotna książka, która pokazuje jak wiele jest mitów na temat żywienia. Co ciekawe autor jest informatykiem. W sposób "cyferkowy" pokazuje które produkty są warte naszego podniebienia. Na szczęście wszystko pokazane jest w przystępny sposób dla wzrokowców. Co ciekawe z danych pokazanych w książce wyłania się dieta bardzo podobna do diet np. dra Ornisha lub Furhmanna, jednych z największych autorytetów żywieniowych na świecie. Ogromnym plusem jest to, że będąc na diecie wegańskiej już ponad 5 lat, nigdy nie czułam się tak pewna, że dobrze się odżywiam. Książka swoją skrupulatnością dała mi wewnętrzny spokój, że nie zabraknie mi np. wapnia lub białka. Minusem jest słabo wydana książeczka z przepisami dodawana do książki. Otrzymałam 2 dodatkowe książeczki, jednak obie miały te same wady (wytarty lekko tył i zniszczone lekko rogi) - i ewidentnie jest to wina słabych materiałów. Jest to jednak tylko dodatek. Sama książka jest na szczęście wydana bardzo bardzo dobrze....

Bogusia | 2017-03-30

Znakomita książka przystępnie przekazująca wiedzę. Kto by pomyślał, że np. warzywa strączkowe przewyższają pod każdym względem zboża, a grzyby przewyższają ilością witamin i minerałów prawie wszystkie warzywa? Mimo, że dużo wiedziałam, książka otworzyła mi oczy na wiele spraw. Polecam!

Katie | 2017-10-31
Przeczytana: 30 października 2017

Bardzo ciekawa książka o zdrowym jedzeniu z bardzo prostym przesłaniem - najlepsza jest dieta najbogatsza w składniki odżywcze. Zadziwiająco szybko i miło mi się ją czytało i oglądało, na co wpłynęła jej przemyślana forma. Przechodzimy od opisu idei gęstości odżywczej do rankingu produktów, a następnie opisu szczegółowego konkretnych grup produktów. Teksty rozdzielone są krótkimi komentarzami autora. Książka jest analityczna, lecz zarazem bardzo przyjemna w odbiorze. Całość jest bardzo rzetelną analizą pokazaną w bardzo przyjemnej formie, podpartej zaleceniami instytucji naukowych i to nie byle jakich - World Health Organization, National Academy of Sciences, National Institutes of Health, World Heart Federation, czy European Society of Cardiology. Bardzo ważna książka dająca szeroki obraz tego co jemy.

Violon | 2017-11-08
Ewa Balas | 2017-10-24