Jak to na wojence...

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
historia Polski
maggie

Jest I wojna światowa. Gdzieś we dworze w centralnej Polsce kilkunastoletni Jerzyk ze swoją siostrą Hanią przygotowuje się do Bożego Narodzenia. Ich ojciec, tak jak jego przodkowie, opuścił przed laty stary dwór, by stawić się na kolejne wezwanie ojczyzny. Dołącza do legionów Piłsudskiego. Chłopiec, tęskniąc za ojcem, bawi się małymi żołnierzykami, rozgrywa bitwy. Magia nocy wigilijnej sprawia, że ołowiane żołnierzyki ożywają...
Jak to na wojence... to jedna z najpiękniejszych opowieści nie tylko przepełnionych miłością do ojczyzny, do rodziny i do wolności, ale także mówiąca o znaczeniu tradycji i świąt w naszym życiu.
Klasyczna książeczka dla dzieci, która powinna znaleźć miejsce na półce każdego, nie tylko młodego czytelnika.

źródło opisu: ZYSK I S-KA WYDAWNICTWO, 2011

źródło okładki: zdjęcie autorskie