Od Bukaresztu do Laffitów. Jerzego Giedroycia rzeczpospolita epistolarna

Wydawnictwo: Pogranicze

Redaktor ?Kultury? i jego bliscy współpracownicy byli mistrzami sztuki epistolarnej. Pozostawiona przez nich korespondencja to jedyne w swoim rodzaju świadectwo postaw, sporów o wartości, poglądów estetycznych i politycznych, wielkich wizji i codziennej organicznej pracy ludzi, którzy powołali do życia jedno z najciekawszych zjawisk w kulturze polskiej. Andrzej St. Kowalczyk kunsztownie i z wielką kompetencją kreśli fascynujący, żywy i nie stroniący od kontrowersji portret Jerzego Giedroycia, opierając się przede wszystkim na listach Redaktora z Rogerem Raczyńskim, Mieczysławem Grydzewskim, Witoldem Gombrowiczem, Melchiorem Wańkowiczem, Jerzym Stempowskim, Bohdanem Osadczukiem, Konstantym Jeleńskim i Juliuszem Mieroszewskim.

t_osinski | 2015-01-13
mariola | 2016-10-29