Powiększ Krzyś i gang pelargonii

Seria: Już czytam
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Anna Janczyszyn

Krzyś i gang Pelargonii - Gdzie się podziały pelargonie? Czy to przypadkiem nie jest sprawka Pelargonii? Nie ma co gdybać. Trzeba natychmiast przeprowadzić śledztwo. Już czytam to wznowienie serii 12 książek przeznaczonych do samodzielnego czytania przez dzieci dopiero zaczynające swoją przygodę z czytaniem. Zabawne historyjki z niesamowitymi bohaterami i ich niezwykłymi przygodami rozbawią i...

Już czytam to wznowienie serii 12 książek przeznaczonych do samodzielnego czytania przez dzieci dopiero zaczynające swoją przygodę z czytaniem. Zabawne historyjki z niesamowitymi bohaterami i ich niezwykłymi przygodami rozbawią i zachęcą do czytania każdego młodego czytelnika. Wartkie opowieści napisane prostym i barwnym językiem sprawią, że czytanie stanie się prawdziwą przyjemnością. Duża czcionka i wesołe ilustracje uatrakcyjnią czytanie. Na końcu każdej książki znajduje się słowniczek, wyjaśniający trudne wyrazy, i zadania sprawdzające wyniesioną z książek wiedzę. Książki zostały skonsultowane przez metodyka edukacji wczesnoszkolnej.

źródło opisu: www.zielonasowa.pl

źródło okładki: www.zielonasowa.pl

Kwyrloczka | 2016-10-21
Przeczytana: 21 października 2016

Moje ocena - przeciętna
Ocena dziecka - rewelacyjna

Krótka opowieść w sam raz na jednorazowe przeczytanie do poduszki. Sama historia nie powala, przynajmniej mnie, ale to niestety z racji wieku. Jest trochę zbyt przewidywalna, ale to już moje osobiste zdanie.

Seria Już czytam to zbiór wspaniałych książeczek, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Jedną z opowieści jest Krzyś i gang Pelargonii. Brzmi dość mrocznie, prawda? Jak autorka poradziła sobie z opisaniem tej historii? Czy urzekły mnie ilustracje? A jak ze stroną wydawniczą? Zapraszam.

Agnieszka Stelmaszyk jest autorką wielu opowiadań, skierowanych do najmłodszych czytelników. Jej kariera z każdą kolejną książeczką nabierała tempa, jednak przełom nastąpił po wydaniu pierwszego tomu Kronik Archeo, które okazały się wielkim hitem. Bardzo żałuję, że nie miałam okazji czytać ich, kiedy byłam w odpowiednim wieku, jednak pomimo swoich lat mam zamiar to nadrobić.

Wróćmy jednak do Krzysia. Biorąc w rękę książeczkę czułam, że się nie zawiodę, a w przyszłości nie zawiedzie się moja córeczka. Czy słusznie? Pierwsze co mi się spodobało, to sama okładka. Jest kolorowa, przyciągająca wzrok i przy okazji z odpowiednim humorem. Książeczka ma miękką oprawę i wykonana jest z...

jasiowo | 2017-03-12
Przeczytana: 12 marca 2017