Polowanie na motyle

Seria: Galeria
Wydawnictwo: Muza
9788372006301

Przed ukończeniem osiemnastego roku życia Grace straciła rodziców i kontakt z jedynym bratem. Utalentowana, roztargniona i trochę zadziorna, nie może przestać myśleć o tym, co było w jej życiu najcenniejsze i co przepadło. Postanawia poszukać swojej przeszłości w Ameryce. Zabiera ze sobą aparat fotograficzny: zamierza uwiecznić wspomnienia, by do nich wracać. Nie wie, że podczas długiego upalnego lata w New Hampshire spotka wielką miłość, którą jednak utraci. Wiele lat później, rozwiedziona i znana z kontrowersyjnych fotografii, Grace wiedzie samotne życie. Pewnego dnia okazuje się, że przeszłość powraca. Teraz wszystko zależy od Grace...Wnikliwe i inteligentne obserwacje autorki znajdują odbicie w ciekawie skonstruowanej i poruszającej powieści o tym, że każdy ponosi konsekwencje swoich wyborów zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Nikto | 2016-01-03
Na półkach: Rok - 2015, Przeczytane
Przeczytana: 02 października 2015

Niestety ale bardzo ,bardzo słabiutko.Grace,wzięta,doceniana i nagradzana pani fotograf w dniu swoich urodzin dostaje niecodzienny prezencik.Mianowicie ,dostaje obraz i liścik od swojego partnera Jeffersona...uwaga uwaga !! nieżyjącego od dwóch lat !. Zapowiada się ciekawie prawda ? Sama bardziej umościłam się w swoim ulubionym ''fotelu czytajniku '' i zabrałam się za dalszą lekturę z wypiekami na twarzy .A tu rozczarowanie.Sentymentalna łzawa podróż przez dzieciństwo Grace i jej dalsze życie.A najbardziej mnie '' poruszyły '',w negatywnym tego słowa znaczeniu ,fragmenty kiedy to on biadolił jak to ją skrzywdził,a ona się nim teraz opiekuje a ona masochistycznie niczym Matka Teresa mężnie zapewniała go o swej miłości i oddaniu aż do końca.Nie polecam.Nie każdy jest chodzącą świętą cierpliwością by czytać te kleiste wynurzenia.

Magdalena | 2016-11-17
Ola | 2016-09-12