Lekarz i dusza. Wprowadzenie do logoterapii i analizy egzystencjalnej

Tłumaczenie: Roman Skrzypczak
Wydawnictwo: Czarna Owca
Ärztliche Seelsorge
Ag2S

Lekarz i dusza to książka należąca do ścisłego kanonu lektur dwudziestowiecznej psychologii. Viktor E. Frankl – wybitny wiedeński psychiatra i neurolog, uczeń Freuda – w sposób systematyczny przedstawia teoretyczne i praktyczne podstawy swojej metody, nazwanej przez niego logoterapią. W poszukiwaniu logosu, w przywracaniu sensu podstawowym doświadczeniom ludzkiej egzystencji, cierpieniu,...

W poszukiwaniu logosu, w przywracaniu sensu podstawowym doświadczeniom ludzkiej egzystencji, cierpieniu, śmierci, miłości czy pracy, Frankl widzi drogę wyjścia z indywidualnych kryzysów duchowych i istotę terapii zaburzeń neurotycznych.

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/psychologia/lekarz_i_dusza,p485373709

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/psychologia/lekarz_i_dusza,p1206822435