Zgłosuj na książki roku 2017

Opowiadania według mitów greckich

Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
ZwykłaMatka

„Opowiadania według mitów greckich” to przepięknie zilustrowany zbiór opowieści napisanych na podstawie najbardziej znanych greckich mitów. Czytelnicy znajdą tu fascynującą historię wojny trojańskiej i Odysa oraz dzieje Tezeusza walczącego w labiryncie z Minotaurem. Poznają mity o pięknym Bellerofoncie i skrzydlatym Pegazie czy złotym runie. Wreszcie przeczytają o Dedalu i Ikarze oraz dzielnym...

Czytelnicy znajdą tu fascynującą historię wojny trojańskiej i Odysa oraz dzieje Tezeusza walczącego w labiryncie z Minotaurem. Poznają mity o pięknym Bellerofoncie i skrzydlatym Pegazie czy złotym runie. Wreszcie przeczytają o Dedalu i Ikarze oraz dzielnym lecz porywczym Heraklesie. Książkę kończy zbiór greckich bogów i ich charakterystyka.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/525755/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/525755/

ZwykłaMatka | 2016-12-27
Przeczytana: 11 grudnia 2016

"Opowiadania według mitów greckich", to propozycja pasująca również dla najmłodszych czytelników. Pamiętam kiedy w szkole "przerabialiśmy" mity jako lekturę na języku polskim. Jednak wtedy - wieki temu, żadna książka z mitami nie była tak pięknie wydana jak obecna propozycja od Olesiejuka. Myślę, że mając w domu takie wydanie o wiele chętniej zapoznałabym się z historią Heraklesa, czy Odyseusza. Zastanawiałam się jak mity przyjmie moja siedmioletnia córka. Powiem tylko tyle, że pewna niedziela minęła nam na czytaniu między innymi tej książki. Maraton trwał tak długo, iż na koniec dnia prawie straciłam głos. Córka chodziła wtedy za mną i pytała, czy poczytamy razem mity greckie. No to czytałyśmy. Na zmianę, po jednym rozdziale. Zawartych tu zostało kilka wybranych mitów. Tych najbardziej popularnych. Znajdziecie między innymi opowieść o wojnie trojańskiej, o dwunastu pracach Heraklesa i labiryncie Minotaura. Znów, jak w przypadku opowiadań świątecznych, stosunkowo niewiele tekstu na...

Tomasz Ginter | 2017-04-22
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2016 rok

Książka bardzo mi się podobała. Polecam Tomasz!

eremita55 | 2017-04-19