Między kulturą a polityką. Sekretarze królewscy Zygmunta Starego (1506-1548).

historia
Jolka

Studium o sekretarzach królewskich Zygmunta I Starego z lat panowania tego władcy - od 1506 do 1548. Autor stawia pytania dotyczące składu tej zbiorowości, zasad ich doboru, dróg kariery urzędniczej, charakteru i roli sekretarzy królewskich jako grupy politycznej i kulturalnej. Praca zawiera wykaz imienny wszystkich sekretarzy oraz ich skrócone dane biograficzne. Poparta jest imponującym spisem źródeł i opracowań przedmiotu.

Jolka | 2016-12-26
Na półkach