Słoń w składzie porcelany

Seria: Już czytam
Wydawnictwo: Zielona Sowa
słoń, porcelana, gapa
helazwesela

Jejku! Rety! W naszym mieście kręcą film!
Prawdziwy film! Piotrek, Kuba, Albert, Laura i Amelka są przekonani, że to najlepszy moment, aby ich talent został wreszcie odkryty.
Plan doskonały, tylko co zrobić ze słoniem?!

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/

zdolnedzieci | 2017-02-06

"Już czytam", to seria, która nie tylko pomaga odkryć radość z samodzielnego czytania. To zbiór świetnie dopracowanych powieści dla młodych czytelników: pełnych przygód i doskonałego humoru. Nieraz czytamy historie wspólnie, bo Rafałek też stał się fanem "książek przygodowych". Dzieci siedzą nieruchomo i z zapartym tchem śledzą losy bohaterów. Tylko co jakiś czas ich wzrok tęsknie wędruje w stronę okna. Stare zamczysko? Kręcenie filmu? Oj... O takich przygodach na razie mogą tylko pomarzyć. Ale niedługo przyjdzie wiosna - i kto wie, co ze sobą przyniesie?
Seria "Już czytam" zachęca dzieci nie tylko do sięgnięcia po ciekawą lekturę - przede wszystkim budzi w dzieciach potrzebę działania. Powieści motywują do pracy, ćwiczeń, aktywności - to nie są historie, po których można klapnąć na sofę i oddać się marzeniom. To historie, po których człowiek zaczyna wiercić się niespokojnie, bo ma w sobie motywacje, marzenia i plany. Więc na wieczór ich nie polecam - za bardzo rozpalają...

IgaWlog | 2018-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2018