Pamiątka dziękczynienia diecezji sandomierskiej za beatyfikację Jana Pawła II

Wydawnictwo: projekt06
literatura faktu
agaluc

Książka nosi tytuł: „Pamiątka dziękczynienia diecezji sandomierskiej za beatyfikację Jana Pawła II”. Dziękczynienie diecezji sandomierskiej za beatyfikację papieża Polaka miało miejsce w dniu 15 maja 2011 r. w Staszowie z udziałem wiernych diecezji sandomierskiej, duchowieństwa, sióstr zakonnych, przedstawicieli władz gminnych, powiatowych i wojewódzkich, instytucji i zakładów pracy, dzieci i młodzieży. Tego dnia kościół pw. Ducha Świętego w Staszowie dekretem biskupa Krzysztofa Nitkiewicza ordynariusza diecezji sandomierskiej wyniesiony został do rangi sanktuarium Jana Pawła II i otrzymał w darze relikwie Papieża. Autorka książki opisuje to wydarzenie w sposób kronikarski. Zamieszcza również dekret biskupa Ordynariusza ustanawiający kościół pw. Ducha Świętego w Staszowie diecezjalnym sanktuarium Jana Pawła II oraz opisuje dzieje sanktuarium. W publikacji znajduje się 92 fotografie przedstawiające w/w uroczystość w Staszowie oraz kościół pw. Ducha Świętego.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie