Wniebowstąpienie Lojzka Lapaczka ze śląskiej Ostrawy

Wydawnictwo: Świat Książki

Lojzek, którego od zwykłych ludzi odróżnia umiejętność latania i komunikowania się ze zmarłymi, przychodzi na świat, gdy ukochany futbolowy klub jego ojca, FC śląska Ostrawa, idiotycznie przegrywa mecz. To ważne, bo w skład drużyny już w latach dwudziestych wchodzili Czesi, Polacy, Niemcy i Żydzi, których losy za sprawą dramatycznych zakrętów historii potoczyły się odmiennie i nierzadko tragicznie.

Naia | 2013-12-07
Przeczytana: 28 lipca 2010

Absolutnie zachwycająca! Ten czarny humor, ta smakowita krytyka ludzkich przywar, a w tle barwna narodowościowa mozaika pogranicza czesko-niemiecko-polskiego i trudna, ciężka, niestrawna XX-wieczna historia... Pochłania się tę książkę jak gęsty budyń, długie godziny rozkoszowania się każdą stroną i przyjemnej czytelniczej sytości.

Pavol | 2016-05-09
Przeczytana: 2014 rok