Właśnie Izrael

Wydawnictwo: Sic!

Napisana barwnym, żywym i przystępnym językiem rozmowa-rzeka o współczesnym Izraelu, jego historii i perspektywach. Rozmówcami autorami książki są: Eli Barbur, mieszkający w Tel Awiwie wieloletni korespondent polskich mediów na Bliskim Wschodzie (obecnie radio RMF FM), oraz warszawski dziennikarz Krzysztof Urbański ( Rzeczpospolita ). Okazuje się, że powszechnie znane z mediów fakty wyglądają zupełnie inaczej, kiedy są widziane i dyskutowane od środka , z perspektywy przyjacielskiej pogawędki. Właśnie Izrael to bogate kompendium wiedzy o współczesnym Izraelu, wiedzy nieobecnej w przewodnikach, a niezbędnej dla pełnego zrozumienia tego kraju.

Lunaya | 2016-11-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Judaica
Przeczytana: 01 listopada 2016

Posiadam najnowsze wydanie z 2016 wzbogacone o aktualne wydarzenia (min. sytuację na Bliskim Wschodzie). Książkę kupiłam na fali powakacyjnego entuzjazmu kiedy to po powrocie z Izraela & Zachodniego Brzegu Jordanu chciałam się jak najwięcej dowiedzieć o tym co zobaczyłam i co tak głęboko mnie zafascynowało. Jako że mam już sporo książek o tej tematyce nie spodziewałam się po tej pozycji wiele. Na szczeście się pozytywnie zaskoczyłam:) Książka jest kopalnią ciekawostek i informacji o współczesnym Izraelu, których na pewno nie znajdziemy w przewodnikach, a dzięki którym spojrzymy na ten kraj, jego burzliwe dzieje i "mentalność" mieszkańców zupełnie z innej perspektywy. Jednocześnie książkę czyta się lekko, a wszystko podane jest w bardzo lekkostrawny sposób nawet dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tą tematyką.

Nina | 2016-09-28
Przeczytana: 28 września 2016

Eli Barbur, Krzysztof Urbański: Właśnie Izrael. Gadany przewodnik po teraźniejszości i historii Izraela.

- Jest taka organizacja ortodoksyjnych Żydów ZAKA, która dokładnie szpachelkami, zeskrobuje ludzkie szczątki przyklejone do okolicznych murów, dachów i drzew.- (z rozdziału Terror na ulicach Izraela).

Napisany niezwykle żywym językiem przewodnik po Izraelu, pełen anegdot i faktów, o których obserwator z zewnątrz niewiele wie. Przewodnik polityczny, bo po prawdzie inny być nie może. Nie tylko dlatego, że Eli Barbur, rozmówca Krzysztofa Urbańskiego, jest dziennikarzem politycznym. Lektura obowiązkowa dla zainteresowanych Izraelem, początkujących i średniozaawansowanych miłośników tego kraju, a także dla tych, co to wręcz przeciwnie.

Janina | 2016-10-09
Na półkach: 2016, Przeczytane