Po życiu. O niebie, piekle i czyśćcu

Tłumaczenie: Dominika Sikorska
Wydawnictwo: Exter
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
After life. What it's like in Heaven, Hell and Purgatory
religia
onika

Co następuje po śmierci? Jak będziemy sądzeni? Jak jesteśmy do tego przygotowani? Co przypomina niebo, piekło i czyściec? To tylko niektóre z pytań, jakie przedstawił dociekliwy dziennikarz katolicki Michael Brown. Na podstawie katolickiej literatury i wywiadów z osobami, które doświadczyły niezwykłych, związanych ze śmiercią przeżyć, autor stara się opisać wydarzenia, jakie nastąpią po...

To tylko niektóre z pytań, jakie przedstawił dociekliwy dziennikarz katolicki Michael Brown. Na podstawie katolickiej literatury i wywiadów z osobami, które doświadczyły niezwykłych, związanych ze śmiercią przeżyć, autor stara się opisać wydarzenia, jakie nastąpią po śmierci. Ukazuje, jak ekscytująca i szczęśliwa może być ta podróż dla tych, którzy starają się naśladować Chrystusa.

źródło opisu: Wydawnictwo Exter

źródło okładki: zdjęcie autorskie

onika | 2016-12-29
Przeczytana: grudzień 2016

Michael Brown dokonał bardzo subiektywnego wyboru tekstów Pisma Świętego, bardziej i mniej znanych objawień oraz świadectw osób, które doświadczyły śmierci klinicznej i poszły w stronę światła. Zebrał je w tej publikacji dodając własne opinie i przemyślenia. Myślę, że dla wielu osób wierzących będzie to interesująca lektura, zwłaszcza zapiski dotyczące czyśćca i cierpień dusz czyśćcowych. A jednak jest w tej książce, a raczej w sposobie pisania autora coś, co każe mi podchodzić do niej z daleko idącą ostrożnością. Mam wrażenie, że za dużo w tych opisach egzaltacji ocierającej się o dewocję. Brown kładzie nacisk głównie na grzeszną naturę człowieka a nie na łaskę bożego miłosierdzia. W jego nawoływaniach do pokuty i nawrócenia gdzieś w tle czai się poczucie wyższości i pewien rodzaj pogardy.

Książkę tę pożyczyła mi znajoma, której pomogła ona przetrwać czas żałoby po śmierci człowieka, którego bardzo kochała. Ta tragedia bardzo zbliżyła ją do Boga i kościoła. Mnie „Po życiu”...

Deutschland91 | 2017-10-27
Agnieszka | 2017-02-08