Polskojęzyczna społeczność przestępcza zorganizowana w sieci typu darknet

Wydawnictwo: Nakładem własnym autora

To pierwsza taka pozycja w Polsce, która na poważnie podejmuje tematykę społeczności cyberprzestępczych w naszych kraju. Autor przedstawia w niej sposoby ich działania i analizuje wybrane zagadnienia prawne. W książce jest również małe wprowadzenie do technicznych aspektów działania darknetu - jeśli więc nigdy wcześniej nie interesowałeś się jak działa ta bardziej niedostępna część sieci, to książka może stanowić dla Ciebie szybkie wprowadzenie. Autor Dołożył wszelkich starań aby kompleksowo zarysować podejmowaną tematykę i z radością przyznaje, że osoby, które do tej pory zapoznały się z książką potwierdzają, że to mu się udało. Książka została pozytywnie zrecenzowana przez prof. Jerzego Kosińskiego z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, a patronat nad nią objęła Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń.

źródło opisu: http://cyberprzestepczosc.pl/ksiazka/

źródło okładki: http://cyberprzestepczosc.pl/ksiazka/

Daniel Taberski | 2016-12-24
Przeczytana: 06 grudnia 2016

Autor książki wykonał kawał dobrej roboty analizując działanie polskiego Darknetu. Z książki dowiadujemy się najpierw o działaniu części sieci nieindeksowanej przez wyszukiwarki i kwestiach prywatności w sieci. Druga, dla mnie najciekawsza część, zawiera opis działania polskich społeczności przestępczych w darknecie, zajmujących się oszustwami popełnionymi za pośrednictwem Internetu, kradzieżą tożsamości, handlem numerami kart kredytowych. Reszta książki to bardzo ciekawa analiza zachowań użytkowników pod kątem polskich i europejskich przepisów karnych, w szczególności dotyczących przestępczości zorganizowanej.
Autor podejmuje zagadnienia, którym w poświęca się zdecydowanie zbyt mało miejsca i choćby z tego powodu warto zainteresować się opracowaniem. Polecam :)

Ania | 2017-01-05
Przeczytana: 28 listopada 2016