C# 6.0 in a Nutshell: The Definitive Reference
c#
macias

Niniejsza książka jest zwięzłym kompendium wiedzy o C#, CLR oraz o związanej z C# platformie. Napisano ją z myślą o programistach na co najmniej średnim poziomie zaawansowania. W zrozumiały, a równocześnie dogłębny sposób wyjaśniono takie trudne kwestie, jak współbieżność, bezpieczeństwo i domeny aplikacji. Informacje o nowych składnikach języka C# 6.0 i związanej z nim platformy zostały oznaczone. Szczególnie istotny z punktu widzenia programisty może okazać się rozdział o nowym kompilatorze Roslyn, zwanym kompilatorem usługowym.

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/c-6-0-w-pigulce-wydanie-v...(?)

źródło okładki: https://static01.helion.com.pl/global/okladki/326x466/c6pig6.jpg

macias | 2016-12-24
Przeczytana: 14 listopada 2016

W tym samym czasie ukazały się dwie cegły o C# 6.0 -- autorstwa Marka Michaelisa i Erica Lipperta oraz niniejsza. Zdecydowałem się na braci Albahari, bo mam wrażenie, iż kod programów (w druku) jest czytelniejszy i jest nieco większy nacisk położony na praktykę. Książka jest napisana klarownie, doskonali fachowcy-programiści prezentują wszystkie szczegóły w ramach, jakie sobie wytyczyli. Kawał świetnej roboty. Jedno czego żałuję, że autorzy nie włączyli do książki swojej znakomitej publikacji na temat wielowątkowości -- mogłaby ona funkcjonować jako dodatek. Szkoda, bo w książce jest i tak sporo odwołań do niej i jest oczywiste, że jeśli "dotykamy" wątków, to i dodatkowa lektura jest niezbędna. Dla polskich czytelników szkoda podwójna, bo co prawda ta około 100-stronicowa publikacja jest dostępna za darmo, to jest w j.angielskim. Połączenie dałoby dynamit, a tak mamy "tylko" bardzo dobry podręcznik.

| 2017-08-17

Z książki można dowiedzieć się wiele, aczkolwiek nie jest ona przeznaczona dla osób, które nigdy nie miały styczności z programowaniem. Książka bardziej nadaje się do usystematyzowania lub rozszerzenia wiedzy na dany temat, aniżeli do nauki zagadnienia od zera.

Ewelina | 2016-12-28
Na półkach: Przeczytane, Ebook