Wincenty Rzymowski (1883-1950). Biografia publicysty i polityka

Wydawnictwo: Europejskie Centrum Edukacyjne

Książka Lucyny Chmielewskiej o Wincentym Rzymowskim jest owocem dojrzałym, interesującym i wartościowym [...]. Autorka oparła swą pracę na bardzo mocnym cokole źródeł archiwalnych oraz setkach artykułów, opracowań publicystycznych, pamiętnikarskich, popularnonaukowych i naukowych. Korzystała z zasobów pięciu archiwów. Z wielu wartościowych, dotychczas nie wyzyskanych zespołów-zwłaszcza przechowywanych w warszawskim Archiwum Akt Nowych. Przejrzała kilkadziesiąt roczników trudno dziś dostępnej prasy, wyławiając z niej najciekawsze i najoryginalniejsze fragmenty wypowiedzi Rzymowskiego oraz jego konkluzje. To jest bardzo mocny walor tej pracy, świadczący o wielkim wysiłku autorki i zdolności do selekcji naukowej.