Sword Art Online 12 - Alicyzacja: Droga na szczyt

Tłumaczenie: Anna Piechowiak
Cykl: Sword Art Online (tom 12)
Sword Art Online: Alicization Rising
d2b

Eugeo ponownie spotyka dziewczynę, za którą tęsknił od najmłodszych lat – Alice. Jednak w żadnym stopniu nie przypomina ona przyjaciółki z wioski Ruild. W dodatku zjawia się po to, by aresztować Eugeo i Kirito, oskarżonych o złamanie Rejestru Tabu. Przedstawia się jako Rycerz Integralności, a z czasów dzieciństwa nie pamięta absolutnie nic. Chłopcy zostają wtrąceni do jednego z lochów...

Chłopcy zostają wtrąceni do jednego z lochów Centralnej Katedry, symbolu Kościoła Aksjomatu. Na szczęście dzięki sprytowi Kirito udaje im się uciec. Niespodziewany ratunek przychodzi ze strony tajemniczej dziewczynki o imieniu Cardinal, która wie, że Kirito pochodzi „z zewnątrz”.

W końcu przyjaciele wyruszają schodami na szczyt Katedry, by przywrócić Alice do pierwotnej postaci. Lecz na ich drodze stają zrodzeni z Sekretnego Rytuału Syntezy potężni wojownicy…

źródło opisu: http://www.kotori.pl/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Cóż mogę powiedzieć o 12-tym tomie tej serii? Kolejny raz autor rozpisał się opisując zaledwie jeden dzień. Tak, cały dwunasty tom opisuje jeden dzień z punktów widzenia dwóch głównych bohaterów. Kończy się w sposób niejasny co tylko podsyca i prowadzi do chwilowej złości. "KIEDY NASTĘPNY TOM???!!" Jak zawsze książkę czytało się niebywale dobrze. Sama historia, jak i tłumacz odwalają świetną robotę ;) Jak zawsze polecam.

Kaera | 2017-08-20
Kaera | 2017-08-20