Sword Art Online 12 - Alicyzacja: Droga na szczyt

Tłumaczenie: Anna Piechowiak
Cykl: Sword Art Online (tom 12)
Sword Art Online: Alicization Rising
d2b

Eugeo ponownie spotyka dziewczynę, za którą tęsknił od najmłodszych lat – Alice. Jednak w żadnym stopniu nie przypomina ona przyjaciółki z wioski Ruild. W dodatku zjawia się po to, by aresztować Eugeo i Kirito, oskarżonych o złamanie Rejestru Tabu. Przedstawia się jako Rycerz Integralności, a z czasów dzieciństwa nie pamięta absolutnie nic. Chłopcy zostają wtrąceni do jednego z lochów...

Chłopcy zostają wtrąceni do jednego z lochów Centralnej Katedry, symbolu Kościoła Aksjomatu. Na szczęście dzięki sprytowi Kirito udaje im się uciec. Niespodziewany ratunek przychodzi ze strony tajemniczej dziewczynki o imieniu Cardinal, która wie, że Kirito pochodzi „z zewnątrz”.

W końcu przyjaciele wyruszają schodami na szczyt Katedry, by przywrócić Alice do pierwotnej postaci. Lecz na ich drodze stają zrodzeni z Sekretnego Rytuału Syntezy potężni wojownicy…

źródło opisu: http://www.kotori.pl/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Docieram więc i do tomu 12! Bardzo szybko pochłaniam każdą kolejną część przygód Czarnego Szermierza, dzięki wartkiej akcji i lekkiemu stylowi autora. Co tym razem zmalował Kirito?

"– To... To brzmi strasznie...
– Kto wie czy i ty nie znajdziesz się w podobnej sytuacji. Przez ponad dwa lata śliniłeś się tu i tam do różnych dzieweczek.
– Do-do ni-nikogo się nie śliniłem!"

Poprzedni tom zakończył się w znienawidzonym przez czytelnika momencie, zostawiając mnie z masą pytań, a znikomą ilością odpowiedzi. Nie mogąc wytrzymać ani chwili dłużej sięgnęłam po kolejny tom (dobrze, że zrobiłam zapasy).

Tom rozpoczyna się refleksją głównego bohatera, gdzie wspomina (krótko, zwięźle i na temat) wydarzenia z poprzednich kilku tomów (wybiórczo z tych dawniejszych). Widać, że nasz bohater nie jest rozpieszczany i co chwilę coś przerywa mu życie normalnego nastolatka.

Tym razem doczekałam się jakichś wyjaśnień, jednak zwiększyły one liczbę moich pytań. Tajemnicza dziewczynka, którą spotkali w...

Seraff | 2018-08-22

Przy takim zakończeniu nie można nie sięgnąć po kolejny tom.

Mysza | 2018-01-11
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 12 stycznia 2018

Do tej pory najsłabszy tom z całej serii.

Cóż mogę powiedzieć o 12-tym tomie tej serii? Kolejny raz autor rozpisał się opisując zaledwie jeden dzień. Tak, cały dwunasty tom opisuje jeden dzień z punktów widzenia dwóch głównych bohaterów. Kończy się w sposób niejasny co tylko podsyca i prowadzi do chwilowej złości. "KIEDY NASTĘPNY TOM???!!" Jak zawsze książkę czytało się niebywale dobrze. Sama historia, jak i tłumacz odwalają świetną robotę ;) Jak zawsze polecam.