Z księżycem na niebie rysuję

Wydawnictwo: Witanet
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poezja
witanet

Tomik "Z księżycem na niebie rysuję" jest zbiorem wybranych wierszy Piotra Romanowskiego. Autor umiejętnie operuje syntetyczną formą opisu, w oszczędnych słowach zamykając obszerne rzeczywistości wewnętrzne i zewnętrzne, doznania, emocje i wrażenia. Poezja, jak mówi Autor - jest jego językiem opisu świata: "…tak stwarzam świat, jak piszę wiersz". Mieszka wśród dzikiej przyrody, która sprzyja...

Mieszka wśród dzikiej przyrody, która sprzyja filozoficznym rozmyślaniom nad istotą czasu, przestrzeni i istnienia: "Czas nie czeka na nas, ale ja, duży człowiek, mam łzy pełne powiek, chyba od wiatru i tego pędu może tak być", albo "zdumieniem byłem spacerowym, piorunem własnej pamięci, wędrowcem i eksponatem" to tylko niektóre przykłady niezwykłych zastosowań zwykłych słów, dzięki którym Autor opisuje doznania, przy jednoczesnym zachowaniu dystansu do własnych obserwacji.

Piotr Romanowski, ur. 1962 w Warszawie. Gospodarz kilku autorskich wieczorów poetyckich, debiutował w nowatorskiej formie tzw. poezji liniowej. Założył Stowarzyszenie Ekologiczno-Artystyczne Ręką Dzieło, w ramach którego od wielu lat organizuje wydarzenia kulturalne i artystyczne.
Jest laureatem kilku nagród, m.in. Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Fundacji Wspomagania Wsi, Rady Organizacji Pozarządowych. Stypendysta Ministra Kultury. Prowadzi wykłady i warsztaty. Działa na rzecz ochrony przyrody, jego pasją jest głęboka ekologia. Aktywista Greenpeace, członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot. W roku 2008 został mistrzem świata w Międzynarodowych Mistrzostwach w Rzucie Młotkiem do Telewizora.
Od 1982 roku mieszka na warmińskiej wsi i prowadzi gospodarstwo rolne.

źródło opisu: http://www.witanet.net/z_ksiezycem-na-niebie-rysuje/

źródło okładki: http://www.witanet.net/z_ksiezycem-na-niebie-rysuje/