Wigilijna zamieć

Wydawnictwo: Witanet
witanet

Wigilijna zamieć, wigilijny wieczór, wigilijna kolacja. Czas święta i radości. Noc, która przez wieki stała się tematem wielu podań i legend. Jedyna w swoim rodzaju. Czas, w którym dom przepełnia zapach potraw, ciepło i miłość. Leżący za oknami śnieg i malujący ornamenty na szybach mróz, jeszcze bardziej podkreślają przytulność domowego ogniska. Jednak co czai się tam gdzie nie sięgają...

Jednak co czai się tam gdzie nie sięgają promienie światła? Czy radość i miłość sięgają dalej niż poświata na śniegu za oknami z zapalonych lamp twojego domu? Czy kończą się tam, gdzie nie dociera wzrok, po drugiej stronie drzew. Czy może sięgają dalej niż czas i przestrzeń. Dalej niż ludzkie życie... Czy zawsze jesteśmy panami swojego losu, czy tylko pionkami na szachownicy tych, którzy od eonów stoją po przeciwnych stronach? Czy śmierć jest końcem wszystkiego, czy tylko początkiem?
Zamieć. Pomorze Zachodnie. Młody chłopak spieszy do domu by zdążyć na uroczystą kolację. Czy ktoś chciał, aby nigdy tam nie dotarł? Czy może ktoś inny chce by dopełniło się przeznaczenie? Los prowadzi go tam, gdzie kończy się zdrowy rozsądek i zaczyna szaleństwo. Wejdź do tego świata.

Jeśli się ośmielisz...

źródło opisu: http://www.witanet.net

źródło okładki: http://www.witanet.net

Madi | 2017-02-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horror, 2017
Przeczytana: 09 lutego 2017

Na wstępie chciałabym podziękować jeszcze raz autorowi za egzemplarz książki, którą miałam przyjemność przeczytać.

Książka została przypisana do kryminał/sensacja jednak ja przystawałabym przy horrorze.Czytając ją miałam przed oczyma sceny podobne do powieści Kinga.
Powieść tą,a raczej opowiadanie czyta się lotem błyskawicy i nie tylko dlatego,że ma 130 str.,ale też dlatego,że nie posiada żadnych rozdziałów ani przejść-można by rzec ,że jest napisana na jednym wdechu i tak właśnie też ją się czyta,a do tego ciekawa i zagadkowa historia.
Zapowiada się jeszcze ciekawiej,bo autor poinformował mnie,że jest to jedna z III wstępnych opowiadań ,które mają wprowadzić czytelnika do "właściwej" powieści,która ukaże się w przyszłym roku.
Mnie osobiście zaintrygowała ta historia i jestem bardzo ciekawa ciągu dalszego.Polecam.

Wielbicielka-książek | 2017-03-05

Zapewne wspominałam kiedyś - być może przy okazji innej recenzji - że nie przepadam za horrorami, a nawet zapierałam się, że nigdy po nie nie sięgnę. Unikałam ich (oraz co po niektórych thrillerów) głównie ze względu na pojawiające się w nich drastyczne, krwawe i przerażające w moim odczuciu sceny. Nawet kilka lat temu chciałam się przemóc i zaczęłam oglądać pewien film, ale po paru minutach zrezygnowałam, to krótko mówiąc - nie na moje nerwy. Potem przez jakiś czas nie mogłam spać w nocy, bo przypominałam sobie pewne obrazy. Nie mogły wyparować z mojej głowy. Kiedy otrzymałam wiadomość z propozycją przeczytania i zrecenzowania horroru zatytułowanego "Wigilijna zamieć", w pierwszej chwili chciałam oczywiście odmówić, ale okazało się, że to horror paranormalny, a duchów nigdy się nie bałam i nie boję się nadal. I w związku z tym podjęłam się lektury tejże książki. Jakie wrażenia na mnie wywarła? Zapraszam na moją opinię :)

Wojciech Rudziński ma czterdzieści lat, jest mężem i ojcem....

witanet | 2016-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2016