Wizje twórców Star Wars: Przebudzenie Mocy

Seria: Star Wars
Wydawnictwo: Ameet
The Art of Star Wars: The Force Awakens
20142605

Wizje twórców „Star Wars™. Przebudzenie Mocy” to wyjątkowa opowieść o tym, jak najnowszy rozdział gwiezdnej sagi został powołany do ekranowego życia. Czytelnicy po raz pierwszy poznają pracę filmowego działu artystycznego od kulis. Dowiedzą się, jak powstały niezapomniane główne postaci, planety i niezwykłe istoty. Album prezentuje całą historię kształtowania się koncepcji wizualnej siódmego epizodu gwiezdnej sagi – od pierwszych spotkań artystów i twórców scenografii po finałowe prace postprodukcyjne. Zamieszczone w książce wypowiedzi współtworzących film artystów dają fascynujący wgląd w proces przekuwania wizji reżysera J.J. Abramsa w konkretne obrazy, które pamiętamy z sali kinowej. Przebieg twórczej pracy nad "Przebudzeniem Mocy" przedstawiają setki ilustracji zamieszczonych w albumie: grafik i szkiców koncepcyjnych, scenorysów, planów scenografii oraz malowanych teł do planów zdjęciowych. Ta unikatowa pozycja przez lata będzie zachwycać wielbicieli "Gwiezdnych wojen" i fanów światowego kina.

źródło opisu: www.ameet.pl

źródło okładki: www.ameet.pl