Dreszcze
horror
Kopco

Antologia grozy, będąca pokłosiem Literackiego Konkursu Tematycznego "Dreszcze".

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: https://www.facebook.com/LiterackiKonkursTematyczn...»

Joseheim | 2017-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2017

Dobra antologia, złożona z opowiadań troszkę mniej i troszkę bardziej znanych autorów. Jak każda antologia jest trochę nierówna, ale jak na projekt tego typu, zdecydowanie udana. Pomimo tytułu "Dreszcze" nie należy się spodziewać wyłącznie opowiadań z gatunku grozy; są tu też teksty z pogranicza gatunków, a także zaprawione mniej lub bardziej czarnym humorem oraz absurdem.

underluk | 2017-02-01

“Dreszcze” to całkiem solidna antologia i jak to ze zbiorami opowiadań zazwyczaj bywa, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Szczególnie, że nie było tutaj narzuconej z góry tematyki, a co za tym idzie, tematy poruszane przez autorów są najróżniejsze. I poziom literacki też jest różny, ale umówmy się, że wszystkie da się przeczytać bez wielkiego bólu. Moim faworytem jest zdecydowanie “Podano do stołu” Martyny Walerowicz. Zmienił bym tam tylko bohatera, bo ten obecny jest trochę zbyt roztrzęsiony, ale i taki w sumie daje radę. Poza tym najbardziej podobały mi się strachy w “Koszmarach”, zimowe widoki w “Zanim nadejdą śniegi” i czarny humor u “Trzech panów z jedną nogą”. “Introligator z doliny płaczu” też w sumie był niezły. Pozostałe opowiadania zazwyczaj są ok, ale albo zawodziły zakończeniem albo coś mi w nich nie pasowało. Tak czy siak, “Dreszcze” spokojnie można sprawdzić. Na kartach książki kryje się kilka opowieści, którym warto poświęcić nieco uwagi.

Więcej na:...

Katarzyna | 2017-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2017

Wysoka ocena za opowiadanie Pokój ich cieniom. Ciekawa i trzymająca w napięciu akcja. Piękny styl, aż miło się czyta. Naszła mnie myśl, że autorka po prostu musi lubić słowa. Genialnie je dobiera.

Mam pytanie do autorki, Pani Joanny: czy planuje Pani kontynuację opowiadania w postaci książki? Czy aktualnie Pani nad czymś pracuje?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

anemone | 2017-05-28
Kat | 2017-03-12