Niedoskonały – niezwyciężony! Mój syn Nick Vujicic

Tłumaczenie: Lucyna Wierzbowska
Wydawnictwo: Aetos Media
8 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Raising the Perfectly Imperfect Child: Facing the Challenges with Strength, Courage, and Hope
agusja

„NICK, NIE MASZ RĄK I NÓG, ALE NIE POZWÓL, ŻEBY TO DYKTOWAŁO CI, CO MOŻESZ, A CZEGO NIE” To zasada, którą Boris Vujicic wpoił swojemu niepełnosprawnemu synowi. Nick urodził się bez kończyn, jednak dzięki wsparciu rodziców przezwyciężył ograniczenia wynikające z niepełnosprawności. Zaczął występować na całym świecie jako mówca motywacyjny, napisał kilka bestsellerów i założył organizację...

To zasada, którą Boris Vujicic wpoił swojemu niepełnosprawnemu synowi. Nick urodził się bez kończyn, jednak dzięki wsparciu rodziców przezwyciężył ograniczenia wynikające z niepełnosprawności. Zaczął występować na całym świecie jako mówca motywacyjny, napisał kilka bestsellerów i założył organizację charytatywną Life Without Limbs. A dziś sam jest odpowiedzialnym i kochającym mężem i ojcem.
Ale jego historia nie zaczęła się od sukcesu. Niedoskonały – niezwyciężony! to szczera opowieść o tym, jak nieprzygotowani, załamani rodzice zmagają się z żalem, strachem i kryzysem wiary po przyjściu Nicka na świat. A potem całymi latami uparcie dążą do tego, by wychować spełnionego, szczęśliwego, „idealnie nieidealnego” syna.
Opowiadając o losach swojej rodziny, Boris Vujicic dzieli się jednocześnie praktycznymi radami adresowanymi do wszystkich rodziców – nie tylko tych, którzy stają w obliczu wyzwań związanych z wychowaniem niepełnosprawnych dzieci.

Kiedy Nick Vujicic przyszedł na świat, jego rodzice przeżyli ciężkie chwile. Okazało się, że ich dziecko cierpi na fokomelię – nie ma wykształconych kończyn. Boris i Duszka Vujicicowie obawiali się, że Nick nigdy nie będzie dostatecznie sprawny, by podnieść się z łóżka, nie mówiąc już o skończeniu studiów, zarabianiu na swoje utrzymanie czy założeniu własnej rodziny. Zastanawiali się, jak kochający Bóg mógł dopuścić do takiego nieszczęścia.
Boris Vujicic opowiada w tej książce o długiej drodze, jaką przeszedł wspólnie z rodziną, w miarę jak Nick poznawał – i przezwyciężał – swoją niepełnosprawność, a wraz z nią szykany, rozpacz i chęć odebrania sobie życia.

„Wszyscy mają świadomość, że Nick Vujicic jest wyjątkowym człowiekiem. Mało kto jednak zna osobę, która, aby ukształtować jego charakter, zainwestowała najwięcej. Ta książka odsłoni przed wami serce ojca rozkochanego w synu, który okazał się nie do końca taki, jaki miał być. Gorąco polecam ten poradnik każdemu, kto ma jakiekolwiek pytania związane z wychowaniem dziecka niepełnosprawnego fizycznie lub intelektualnie. Powiem więcej: poruszające przesłanie tej książki będzie błogosławieństwem dla wszystkich rodziców, którzy pragną okazywać swoim dzieciom bezinteresowną miłość. Przeczytajcie koniecznie!”.
– JONI EARECKSON TADA, założycielka i prezes organizacji Joni and Friends International Disability Center

źródło opisu: http://aetos.pl/sklep/niedoskonaly-niezwyciezony-moj-syn-nick-vujicic/

źródło okładki: http://aetos.pl/sklep/niedoskonaly-niezwyciezony-moj-syn-nick-vujicic/

margoz | 2018-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2018

Z wielkim zainteresowaniem sięgnęłam po książkę Niedoskonały - niezwyciężony! Mój syn Nick Vujicic, ponieważ bardzo chciałam spojrzeć na historię Nicka i jego rodziny z perspektywy Borisa Vujicica - głowy rodziny, męża i ojca. Po lekturze Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń! poznałam Nicka i historię jego choroby, zobaczyłam jak wygląda życie osoby z fokomelią można by rzec z pierwszej ręki. Nick dokładnie opisał w niej swoje stany emocjonalne, stopniowe dojrzewanie i oswajanie się z niepełnosprawnością, to jak uczył się samodzielności i odnalazł swoje prawdziwe powołanie i ścieżkę w życiu. W Bez rąk, bez nóg... Nick przywołuje także wiele historii dotyczących jego rodziny i rodzeństwa. Pod tym względem to właśnie książka syna jest bogatsza w szczegóły, bardzo urzekająca, wywołuje poczucie bliskości i więzi z autorem. Boris Vujicic w swych wspomnieniach powiela żarty i wspomina te same historie, o których pisał sam Nick w swojej książce. To co jednak możemy dostrzec nowego -...

Krzysiek Troszczyński | 2017-08-27
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Nick Vujicic to mój bohater. Mówiąc kolokwialnie, nie był bym godzien mu nawet butów wiązać, gdyby buty miał. Zawstydza chyba każdego, kto ma dwie ręce i dwie nogi i wciąż narzeka na swoje życie.
Książka, którą miałem okazję czytać i recenzować, choć o nim, nie jest jednak jego autorstwa. Napisał ją jego tata – Boris Vujicic. Napisał ją bardzo szczerze. Bez ubarwiania. Wszystkie cienie i blaski wychowywania dziecka z kalectwem. Dzieli się i tym, co ich początkowo załamało i tym, co ich wzmacniało i wywoływało w nich, jako rodzicach, wdzięczność dla Boga. Znamienny dla całej książki wydaje się fragment w którym Boris stwierdza: „Z biegiem czasu Nick odsłonił przed nami prawdę, której nie byliśmy w stanie dostrzec, patrząc na oddziale położniczym na naszego beznogiego i bezrękiego cherubinka. Nasz syn nauczył nas pokory i otworzył nam zarówno oczy, jak i głowę. Jako niemowlę wydawał się niekompletny, ale tak naprawdę wybrakowany był nasz sposób postrzegania” (str.22).
Więcej na:...

Mateusz1992 | 2018-03-02