Rycerze Sidonii #4

Tłumaczenie: Tomasz Molski
Cykl: Rycerze Sidonii (tom 4)
Wydawnictwo: Kotori
Sidonia no Kishi
9788365722003
akcja, dramat, sci-fi, seinen, manga, mecha, roboty, kotori
komiksy

„Ponieważ jestem rycerzem Sidonii!” Kapitan statku podejmuje decyzję, by rozpocząć działania ofensywne i raz na zawsze wyeliminować zagrożenie ze strony pustelniaków. Na pierwszej linii frontu znów pojawia się Nagate Tanikaze, który niejednokrotnie dał dowód odwagi i zaangażowania, przez co zyskał miano bohatera. Dlaczego jednak zdecydowano się wykorzystać również rezultaty makabrycznych...

„Ponieważ jestem rycerzem Sidonii!”

Dlaczego jednak zdecydowano się wykorzystać również rezultaty makabrycznych eksperymentów naukowca, który w zamierzchłej przeszłości niemal doprowadził do unicestwienia Sidonii?

źródło opisu: Kotori, 2016

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Wkp | 2017-08-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

NOWA BROŃ SIDONII

Kiedy zaczynałem swoją przygodę z „Rycerzami Sidonii”, serię traktowałem nieco jak klona „Neon Genesis Evangelion”. Ale było to mylne wrażenie. Owszem, w obu przypadkach ludzkość po zagładzie zmaga się z zagrożeniem w postaci tajemniczych stworów, do dyspozycji mając uzbrojone w równie tajemniczą broń mechy, jednak klimat tych komiksów, ich treść i bohaterowie zupełnie nie przypominają siebie nawzajem. Poza tym dzieło Tsutomu Niheiego to po prostu bardzo, bardzo dobry, nastrojowy komiks Science Fiction nie tylko dla miłośników gatunku.

Całość mojej recenzji na blogu: http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/08/02/rycerze-sidonii-4-tsutomu-nihei/

Lajna | 2017-10-12
Isil | 2017-07-31